آمادگی نیروگاه های تولید برق هرمزگان در پیک بار تابستان ۱۴۰۱

بندرعباس - مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق هرمزگان گفت: با اتمام فصل تعمیرات، کلیه نیروگاه های سراسر استان با تمام توان آماده تولید برق پایدار در تابستان هستند.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،رضا مهرانی با اشاره به کسب آمادگی تولید انرژی الکتریکی از سوی این نیروگاه‌ها پس از پایان فعالیت‌های تعمیراتی، افزود: برنامه‌های پیش بینی شده تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و برنامه‌های بازدید دوره‌ای واحدهای نیروگاهی سراسر استان که از نیمه دوم شهریور سال گذشته با هدف کسب آمادگی تولید برق برای تابستان ۱۴۰۱ آغاز شده بود، در موعد مقرر به اتمام رسیده است.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق هرمزگان در ادامه با اشاره به نوع فعالیت‌های انجام شده در طول این فصل از تعمیرات بیان داشت: تعویض کورتیس ثابت و پره های متحرک کورتیس واحد ۲ نیروگاه بندرعباس، تعویض پره های توربین واحد ۳ نیروگاه خلیج فارس، اتمام نصب سیستم مدیا ایسین و انجام بازدیدهای دوره‌ای از نیروگاه‌ها از جمله برنامه‌های تعمیراتی بوده است.

وی با بیان افزایش ۱۹ درصدی ظرفیت نصب شده و قابل بهره برداری نیروگاه‌های استان در مقایسه با سال گذشته، افزود: این افزایش ظرفیت به میزان ۳۲۰ مگاوات برای نیروگاه پاسارگاد قشم، ۳۰۷ مگاوات برای نیروگاه کلاس اف هنگام بندرعباس، ۱۰۰ مگاوات برای نیروگاه بندرعباس و ۶۰ مگاوات برای نیروگاه ایسین بندرعباس شامل می‌شود.

مهرانی توجه به ظرفیت‌های داخلی برای تأمین نیازمندی‌های نیروگاه را جزو سیاست‌های اصلی این شرکت برشمرد و گفت: قیمت قطعات و تجهیزات نیروگاهی با افزایش زیادی همراه بوده، بنابراین تکیه بر توانمندی‌های داخلی و استفاده از قطعات ساخت داخل، ابزاری برای گذر از شرایط تحریم‌ها به ویژه در سال‌های اخیر بوده است. از این روی سیاست افزایش بهره وری با استفاده از ظرفیت‌های داخلی، مورد نظر قرار گرفت که خوشبختانه با حضور نیروهای جوان و مستعد به همراه متخصصان با تجربه در نیروگاه‌ها توانستیم بخش اعظم نیازهای خود را در داخل تأمین کنیم.

وی ضمن اعلام اینکه با انجام تعمیرات اساسی، کلیه واحدهای نیروگاهی استان جهت گذر موفق از پیک تابستان سال ۱۴۰۱ در مدار می‌باشند، از مردم شریف هرمزگان درخواست نمود با مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعات پیک همکاران صنعت برق را در به حداقل رساندن خاموشی‌ها یاری کنند.