ظرفیت تامین آب شهر هشتبندی افزایش می یابد

میناب - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: عملیات لایروبی چاه تامین آب هشتبندی پایان یافت و ظرفیت تامین آب شهر هشتبندی افزایش می یابد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،عبدالحمید حمزه پور با بیان اینکه با فرا رسیدن فصل گرما و شرایط آب و هوایی استان، مصرف آب در هفته های گذشته افزایش قابل ملاحظه ای داشته است، افزود: فرسودگی شبکه ها، کاهش منابع زیر زمینی، اتفاقات بروی شبکه توزیع، خطوط انتقال، چاه ها و ایستگاه ها در کنار افزایش مصرف باعث شد تا در مقطعی شاهد کمبود آب در شهر هشتبندی و برخی روستاهای آن باشیم.

وی با اشاره به مشکلات این بخش و اقدامات آبفا در راستای حل مشکلات تصریح کرد، متاسفانه یکی از چاه های تامین آب هشتبندی به دلیل کمبود آب و دیگری به دلیل ریزش از مدار خارج شد که عملیات وارد مدار کردن یکی از چاه ها پس از ریزش بخشی از جداره آغاز شد که خوشبختانه نتیجه بخش بود و طی ۲۴ ساعت آینده پس از انجام کیفیت سنجی وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

به گفته مدیرعامل آبفا، در این روستا چاه شماره دو لایروبی و پمپ جدید نصب شده است که با وارد مدار شدن این چاه، وضعیت آب هشتبندی بهبود خواهد یافت.

حمزه پور همچنین از برنامه ریزی برای رفع مشکل آب ۱۵۸۰ مشترک جعفر آباد سرنی و روستاهای چراغ آباد خبر داد و افزود: آب ۱۳۵۰ مشترک روستاهای چراغ آباد بزودی از طریق یک حلقه چاه حفر شده تامین که با وارد مدار شدن آن نیاز مشترکین یاد شده مرتفع خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت آب ۲۳۰ مشترک روستای جعفرآباد سرنی گفت: شبکه توزیع و خط انتقال این روستا فرسوده و برای جلوگیری از شکستگی و بهبود فشار آب نیاز به اصلاح و بازسازی دو کیلومتر خط انتقال و دو کیلومتر شبکه توزیع دارد که با تامین اعتبار، عملیات آن آغاز خواهد شد.