کشف ۱۸ دستگاه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال در شهرستان بستک

بستک - رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف ۱۸ دستگاه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در شهرستان بستک خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،مجتبی قهرمانی اظهار داشت: با توجه به خاموشی های مکرر برق در سطح شهرستان بستک و نارضایتی عمومی در این خصوص به منظور برخورد با استفاده کنندگان غیر مجاز از دستگاههای رمز ارز که سهم قابل توجهی در قطعی و نارسایی برق در این حوزه دارند، دستورات قضایی لازم صادر شد.

وی تصریح کرد: بر این اساس، به دستور رئیس حوزه قضایی بستک، مأموران انتظامی با همکاری نماینده شرکت توزیع برق به منظور شناسایی اشخاص دخیل در امر استخراج غیرمجاز رمز ارز دیجیتال، به صورت لحظه ای در ساعت اوج مصرف برق، ضمن شناسایی آن دسته از واحدهای تجاری و مسکونی که مصارف غیرعادی داشته اند در بازرسی از اماکن مورد نظر، تعداد ۱۸ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) و سایر متعلقات آن را کشف و ضبط کردند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه کارشناسان، ارزش تقریبی دستگاه‌های کشف شده را بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال اعلام کرده اند، بیان داشت: بنابر اعلام کارشناسان اداره برق شهرستان بستک با توجه به حذف برق مورد استفاده توسط این دستگاه های ماینر غیرمجاز، شاهد کاهش مصرف برق نسبت به مدت مشابه روز قبل در سطح این شهرستان بوده ایم.

Print Friendly, PDF & Email