احداث آبشیرین‌کن و خط انتقال آب بستک مهم‌ترین دستاورد شورای اداری بستک

بستک _ استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه احداث آب شیرین کن از مهم ترین مطالبات مردم بستک است، گفت: پس از انتخاب سرمایه گذار تلاش می کنیم عملیات اجرایی احداث آب شیرین کن و خط انتقال آن همزمان با هم پیش برود.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مهدی دوستی درجلسه شورای اداری استان  در بستک که با محوریت بررسی مسائل، مشکلات و پتانسیل‌های بخش‌های مرکزی، جناح، کوخرد، هرنگ و با حضور نماینده غرب استان در مجلس، معاونان استانداری، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و امام جمعه و فرماندار شهرستان بستک،  روز پنج شنبه برگزار  شد، اظهار داشت: جلسه شورای اداری در بستک مصوبات بسیار خوبی داشت که اصلی ترین مصوبه مربوط به حوزه آب به ویژه پروژه بزرگ احداث آب شیرین کن و خط انتقال آن است که مردم سال‌ها منتظر اجرای آن هستند.

استاندار هرمزگان افزود: با توجه به پیگیری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس، مساعدت قابل توجهی در این حوزه انجام و برای اجرای پروژه اعتباراتی از وزارت نیرو و سایر مواد بودجه‌ای تامین شده است.استاندار هرمزگان با بیان اینکه در حوزه تامین آب شیرین‌کن سرمایه گذار را مشخص خواهیم کرد، گفت: سعی می کنیم عملیات اجرایی آب شیرین کن و خط انتقال آن همزمان اجرایی شود که بتوانیم بعد از سال‌ها این مطالبه به حق مردم بستک را به سرانجام برسانیم.

دوستی ادامه داد: در خصوص تکمیل سد این شهرستان نیز تصمیم گیری و تمام اعتبار مورد نیاز آن تامین شد.

وی با اشاره به نوسانات گسترده برق در شهرستان بستک بیان کرد: با توجه به اینکه بالانس و تعادل بخشی به شبکه برق شهری جز مطالبات مردمی بود لذا در این حوزه نیز طرح‌هایی به تصویب رسید.

استاندار هرمزگان با اشاره به مصوبات جلسه در بخش بهداشت و درمان اظهار داشت: در حوزه تجهیزات بیمارستانی تامین و تحویل دستگاه ام آر آی، سونوگرافی، اکو و سایر دستگاه های دیگر به بیمارستان این شهرستان مصوب شد، همچنین مصوب شد طرح توسعه بیمارستان فارابی را تا هفته دولت انجام دهیم.

دوستی با اشاره به مصوبات حوزه مسکن جوانان و آغاز اعطای زمین به مردم منطقه در ابتدای مردادماه گفت: محدوده‌ها الحاق و قطعه بندی‌ها در شهرستان‌ها انجام شده است و در حال حاضر حدود ٩۶٠ قطعه آماده داریم.

وی ادامه داد: کار اعطای اسناد حدود ٩٠ نفری که در مجموع شهرستان بستک واریز وجه اولیه داشته اند را تا ابتدای مردادماه شروع خواهیم کرد و با توجه به اعتباراتی که از محل نهضت ملی تامین می شود، امیدواریم اتفافات خوبی در حوزه مسکن رقم بخورد.

دوستی با تاکید بر اینکه پرو‌ژه گازرسانی به شهرستان بستک بسیار مهم و پایه توسعه این شهرستان است، بیان کرد: پس از پیگیری مشکلات موجود در عملیات گازرسانی به منطقه، تصمیمات لازم برای رفع موانع اتخاذ شد، در آینده با توجه به ذخایر معدنی شهرستان به ویژه در حوزه گچ می‌تواند زمینه رشد کیفی و کمی تولیدات را فراهم و امکان رقابت بیشتر را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون در سفرهای درون استانی به بخش‌ها و برگزاری جلسات شورای اداری ۶٠٠ داشته خاطرنشان کرد: تمامی پروژها و مصوبات در بستر سامانه کنترل پروژه قرار گرفته‌اند و به صورت روزانه رصد می‌شوند، با اجرای این مصوبات اتفافات خوبی در استان رقم خواهد خورد.

شورای اداری استان هرمزگان هر هفته در شهرستان ها به دبیری دکتر خاکی نهادمعاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری برگزار می شود که به ابتکار استاندار هرمزگان اجرایی می شود.

Print Friendly, PDF & Email