دستگاه‌های اجرایی بندرخمیر در آماده باش هستند

بندرخمیر - فرماندار شهرستان بندرخمیر گفت: پس از وقوع زلزله شب گذشته و پیش بینی وقوع بارندگی شدید دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان بندرخمیر در آماده باش کامل هستن

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،میرهاشم خواستار بیان داشت: همه ادارات و اعضای ستاد مدیریت بحران تجهیزات و امکانات موجود را بررسی و مورد بازدید قرار دهند.

وی اظهار کرد: تمامی نیروهای امدادی و عملیاتی و بیمارستانی و نظامی و انتظامی در آماده باش کامل باشند و مکان‌های عمومی مطمئن مانند سالن های ورزشی و مدارس برای اسکان اضطراری احتمالی آماده باشند.

خواستار با بیان اینکه شرکت‌های مستقر و فعال در این شهرستان در صورت اعلام نیاز ستاد مدیریت بحران، همکاری لازم را داشته باشند، تصریح کرد: با توجه به ۲ زلزله پیاپی به قدرت ۵.۷ و ۵.۸ ریشتر و برخی گزارش‌های مردمی مبنی بر ترک خوردگی ها، وضعیت منازل توسط شهرداران، بخشداران و دهیاران منطقه رصد شود.

وی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی لازم و مستمر در شهر و روستاهای سطح شهرستان در خصوص هشدارهای هواشناسی توسط شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و راهداری انجام شود، خاطرنشان کرد: وضعیت موجود امکانات و تجهیزات دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان مورد بررسی قرار گرفتند و مدیران مربوطه گزارشی ارائه کردند.