بسته جامع الزامات شیوه نامه های بهداشتی به زودی ابلاغ می شود

بندرعباس - معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان گفت: بسته جامع الزامات شیوه نامه های بهداشتی به زودی ابلاغ می شود.

به گزارش تجارات جنوب آنلاین،احسان کامرانی عصر شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با حضور ویدئو کنفرانسی فرمانداران با تسلیت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی با اشاره به اهمیت تزریق دوز یادآور واکسن کرونا، عنوان کرد: ۷۰ درصد افرادی که بستری شده اند دوز یادآور واکسن کرونارا تزریق نکرده اند.

وی افزود: روند آمار مبتلایان و بستری های کرونا در هرمزگان رو به افزایش است و این مهم اهمیت تزریق دوز یادآور واکسن کرونا را دو چندان کرده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: سویه جدید ویروس از نظر انتقال دارای سرعت بالایی است و تنها راه مقابله با آن افزایش استقبال از تزریق دوز یادآور واکسن است.

کامرانی افزود: ستادهای شهرستانی مقابله با کرونا برای جلوگیری از افزایش آمار مبتلایان و بستری های کرونا مردم را با بسیج امکانات نسبت به تزریق دوز یادآور واکسن کرونا تشویق کنند.

وی با اشاره به محدودیت های برگزاری مراسم عزاداری براساس رنگ بندی کرونایی، تصریح کرد: برگزاری مراسمات عزاداری به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی ضروری است با توجه به محدودیت ها و رنگ بندی شهرها برگزار شود و اولویت برگزاری مراسمات در فضای باز است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، در همین خصوص خاطرنشان کرد: در شهرهای قرمز باید هیئت ها برای برگزاری مراسم از ۳۰ درصد ظرفیت خود استفاده کنند.

کامرانی در خصوص محدودیت های عزاداری در شهرهای نارنجی و زرد، اظهار داشت: در شهرهای نارنجی ۵۰ درصد و در شهرهای زرد نیز ۷۰ درصد ظرفیت باید توسط هیات ها مورد استفاده قرار گیرد.

وی تصریح کرد: شهرهای با رنگ بندی آبی محدودیتی در برگزاری مراسمات عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی ندارند ولی رعایت شیوه نامه های بهداشتی ضروری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: به زودی بسته جامع الزامات شیوه نامه های بهداشتی در مراکز اداری، آموزشی، خدماتی و تولیدی توسط دانشگاه علوم پزشکی استان به دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود.