مزارع پرورش میگو هرمزگان با حمایت دولت مردمی برق دار خواهند شد

بندرعباس - معاون اجرایی رئیس جمهور به همراه استاندار هرمزگان ، معاونین استاندار، رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل شیلات هرمزگان، مدیران برق استان و جمعی از مسئولین استانی در راستای پیگیری و اجرایی نمودن مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری ازروند برق رسانی به و مزارع پرورش میگو شور دوم بندرعباس بازدید کردند.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اینکه تامین برق و برق رسانی به مزارع پرورش میگو یکی از ضروریات مهم برای تحقق جهش تولید است اظهار داشت : بی شک این مهم تاثیر بسزایی در افزایش تولید و اشتغالزایی برای کشور دارد و استان هرمزگان گام های بسیار خوبی در این زمینه برداشته است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه برق رسانی به مزارع پرورش میگو موجب افزایش تولید و اشتغال می شود اظهار داشت : این مهم پیرو سفر رئیس جمهور محترم و مردمی به هرمزگان و در راستای مصوبات این سفربوده که بخش قابل توجهی از دغدغه های تولید کنندگان میگوی پرورشی و بهره برداران مزارع پرورش میگو را مرتفع ساخته است.

مهدی دوستی تصریح کرد: خوشبختانه هزار میلیارد تومان در سفر ریاست محترم جمهور  به استان هرمزگان مصوب شد و تاکنون شش مجتمع پرورش میگو از این مهم بهره مند شده اند.

وی تصریح کرد: روند برق رسانی به مزارع پرورش میگو استان ادامه دارد و تا سال ۱۴۰۲ تمامی هزار میلیارد مصوب شده اختصاص می یابد.
در ادامه مدیر کل شیلات هرمزگان تصریح کرد ۵۰ هکتار از اراضی پرورش میگو استان به بیش از ۵۰۰  مگاوات برق رسانی نیاز دارند که در صورت تحقق شاهد ارز آوری یک میلیارد دلاری پرورش میگو و ایجاد اشتغال برای ۳۰ هزار خانواده خواه بود.

عبدالرسول دریایی تصریح کرد: درصورت تداوم  حمایت مسئولین از شیلات بی شک فعالیت های شیلات می تواند به عنوان محور اصلی توسعه پایدار استان هرمزگان نقش آفرین باشد.