۱۷ پروژه های شاخص آبرسانی هرمزگان افتتاح شد

بندرعباس - در مراسمی با حضور علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور، مهدی دوستی استاندار هرمزگان و عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان پروژه های آبرسانی استان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور در این مراسم گفت: علیرغم اینکه بعد از چندین دهه هنوز شاهد کمبود درحیاتی ترین نیاز مردم هستیم، خوشحالیم که با تلاش دولت و مجموعه دست اندرکاران استان، ۳۳ هزار نفر به آب شرب دست پیدا کردند.
مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز در این مراسم با بیان اینکه از زمان مدیریت عبدالحمید حمزه پور شاهد ایجاد تحول در حوزه آبرسانی استان هرمزگان بوده ایم، افزود: بهره برداری از این پروژه ها نمونه ای تلاش هایی است که در این مدت کوتاه محقق شده است.

عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در این مراسم با بیان اینکه آبرسانی در هرمزگان به عنوان یک اولویت و تفکر جمعی در دولت مردمی رقم خورده است، افزود: تحقق پروژه آبرسانی به ۵۴ شهر و روستای هرمزگان نیز در نتیجه پیش گرفتن همین سیاست بوده است که در هفته دولت تقدیم مردم استان شد.

وی با بیان اینکه تعداد جمعیت بهره مند از طرح های آبرسانی در اجرای پروژه های آبرسانی به عنوان یک اولویت در دستور کار است، خاطرنشان کرد، با تلاش های انجام شده ۱۷ پروژه آبرسانی برای هفته دولت تکمیل شد که با بهره برداری از آنها ۵۴ شهر و روستا با جمعیتی بالغ بر ۳۳ هزار و ۱۹۰ نفر از نعمت آب شرب پایدار بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در تشریح جزئیات این پروژه ها گفت: در اجرای طرح بهره مندی هشت هزار و ۳۳۱ خانوار از آب پایدار، شش باب مخزن به ظرفیت ۶۵۰متر مکعب، ۵۹ کیلومتر شبکه توزیع، ۸۴ کیلومتر خط انتقال و یک باب ایستگاه پمپاژ احداث شده است.

حمزه پور از اضافه شدن ۱۵۰ لیتر آب در ثانیه از اجرای این پروژهه ها خبر داد و گفت: ۹۳ لیتر در ثانیه آب تولیدی پروژه های قابل افتتاح هفته دولت از طریق ۱۱ حلقه چاه تجهیز و حفر شده، ۳۰ لیتر در ثانیه از طریق آب شیرین کن ها، ۲۵ لیتر در ثانیه از منابع سطحی و ۲ لیتر در ثانیه از خط محرم تامین خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد، بهره برداری از این پروژه ها بتواند به بخشی از مطالبات مردمی پاسخی درخور داده باشیم.