بهره‌مندی ۵ هزار خانوار بخش بیکاه از نعمت گاز شهری

رودان - در ششمین روز از هفته دولت و با حضور استاندار هرمزگان گازرسانی به شهر بیکاه رودان و 3 روستای تابعه عملیاتی شد و 5 هزار خانوار بخش بیکاه از نعمت گاز شهری بهره‌مند شدند.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،در ششمین روز از هفته دولت استاندار هرمزگان به همراه نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی به بخش بیکاه سفر کرد و عملیات گازرسانی به شهر بیکاه و ۳ روستای تابعه را مورد بهره برداری قرار داد.

این پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۸۵ میلیارد ریال با اجرای ۱۲۰ کیلومتر خط تغذیه و شبکه و نصب ۱۳۰۰ انشعاب اجرایی شده و با بهره برداری از آن حدود ۵ هزار خانوار در شهر بیکاه و ۳ روستای تابعه شامل سکل، اسلام آباد و ده گل کن از نعمت گاز شهری برخوردار شدند.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان در حاشیه افتتاح این پروژه مهم شهری در شهرستان رودان اظهار داشت: در ساعت اولیه حضور در شهرستان رودان، ابتدا پل بیدان افتتاح و سپس عملیات کلنگ زنی پل ماشنگی که از مطالبات عمومی مردم بود، انجام شد، متاسفانه هر زمانی که بارشی در این شهرستان به وقوع می پیوست برای مردم در این مناطق چالش ایجاد می‌شد.

وی به افتتاح گلخانه پیشرفته در شهر رودان اشاره کرد و افزود: این گلخانه هوشمند با تکنولوژی بروز برای نخستین بار در کشور ایجاد شده و می‌تواند به الگویی در ایجاد گلخانه‌ها تبدیل شود.

مهندس دوستی با اشاره به بهره‌برداری از عملیات گازرسانی در شهر بیکاه و سه روستای تابعه گفت: این چهار پروژه به نمایندگی از پروژه های شهرستان رودان افتتاح شده است.

وی تصریح کرد: اعتبارات شهرستان رودان و پروژه‌های هفته دولت ۱۴۰۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۲ برابر شده و بیش از ۱۹۰ درصد رشد داشته‌ایم که قابل توجه است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به پتانسیل بی نظیر رودان در حوزه کشاورزی در سال آینده می توانیم پروژه‌های بیشتری را به بهره برداری برسانیم و شاهد رشد چند صد درصدی این شهرستان باشیم.