عملیات اجرایی خط خردایش معدن مجتمع معدنی فولاد لاوین آغاز شد

حاجی آباد - صبح امروز معدن و کوره مجتمع معدنی فولاد لاوین با حضور استاندار هرمزگان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، فرماندار حاجی آباد و مدیران دستگاه‌های اجرایی به بهره برداری رسید.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،در هفتمین روز از هفته دولت با حضور مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان، رئیس سازمان صمت استان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی آیین بهره برداری از معدن و کوره مجتمع معدنی فولاد لاوین برگزار شد.

سرمایه ثابت این معدن ۱۵۰ میلیارد ریال بوده و ذخیره قطعی معدن ۱۱۰ هزار تن سنگ آهن هماتیت و مگنتیت است که میزان استخراج سالیانه آن ۲۲ هزار تن است و زمینه اشتغال مستقیم ۱۵ نفر را فراهم کرده است.

سرمایه ثابت کوره دوار مجتمع معدنی فولاد لاوین بیش از ۸۵۰ میلیارد ریال است که ۱۵ نفر بصورت مستقیم در این خط از تولید، مشغول به فعالیت هستند، از مهمترین اقدامات صورت گرفته در این مجتمع، ایجاد خطوط استخراج تا تولید آهن اسفنجی است، این مجتمع ظرفیت تولید سالیانه ۴۴ هزار تن آهن اسفنجی دارد.

امروز همچنین عملیات اجرایی خط خردایش معدن مجتمع معدنی فولاد لاوین نیز آغاز شد، سرمایه ثابت این خط ۱۵۰ میلیارد ریال بوده‌ و ظرفیت تولید سالیانه سنگ آهن دانه بندی شده آن ۶۰ هزار تن بوده و برای ۱۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

استاندار هرمزگان ضمن بازدید میدانی از این معدن، توسعه صنایع معدنی و زنجیره تولید آهن را یکی از سیاست‌های مهم استان برشمرد و بر تامین زیرساخت‌های لازم و افزایش راندمان تولید و اشتغال تاکید کرد.

Print Friendly, PDF & Email