عملیات بزرگ گازرسانی به شهرهای فارغان و سرگز احمدی هم به زودی آغاز می‌شود

حاجی آباد - استاندار هرمزگان با تاکید بر چشم انداز توسعه شهرستان حاجی‌آباد مبتنی بر فعال‌سازی پهنه‌های معدنی از اجرای پروژه گازرسانی به شهرهای فارغان و احمدی و ۹۴ روستا در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،مهدی دوستی استاندار هرمزگان، ظهر امروز در حاشیه آیین کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به گلخانه‌های محدوده سرچاهان و شهدادی در جمع بندی سفر خود به شهرستان حاجی‌آباد، با اشاره به بازدید از معدن لاوین و پهنه معدنی باغات اظهارداشت: یکی از محورهای اصلی‌ که برای توسعه حاجی‌آباد در نظر گرفته‌ایم مربوط به حوزه معدن است برهمین اساس و بمنظور بررسی درست مسائل هم مرزی با استان کرمان و موضوعات برق‌رسانی، تامین زیرساخت‌های معدنی همچنین بررسی مشکلات معادن کوچک و متوسط و بعضا مسائلی که در حوزه تامین ماشین‌آلات و مجوزها وجود دارد بازدید میدانی از پهنه‌های معدنی شهرستان داشتیم.

وی با اشاره به افتتاح یک پروژه معدنی در حاجی‌آباد، افزود: تمرکز اصلی در شهرستان حاجی‌آباد بر پهنه‌‌های معدنی است و طرح‌های زیادی را برای این شهرستان با در نظرگرفتن اعتبارات مناسب جهت ایجاد زیرساخت‌ها و تسهیلات متناسب برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

مهندس دوستی با اشاره به بهره‌برداری از واحد سردخانه و بسته‌بندی محصولات کشاورزی عنوان‌کرد: یکی از مشکلات اصلی‌ نداشتن واحدهای بسته‌بندی و سردخانه‌ها است که برای کشاورزان شرق و غرب استان مشکلاتی را ایجاد کرده چون نمی توانیم محصولاتمان را انبار و نگهداری کنیم و مجبور می‌شویم به هر قیمتی آن را در هر زمانی که دلال‌ها می‌خواهند به فروش برسانیم و ابتکار عمل از دست کشاورزان ما گرفته می‌شود از این رو حمایت ویژه‌ای از احداث سردخانه‌ها و مجموعه‌های بسته‌بندی محصولات کشاورزی خواهیم داشت تا این نقیصه برطرف شود.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با اشاره به افتتاح گازرسانی به ۷ روستا و ۱۵ واحد صنعتی و بیان اینکه گاز محور توسعه است، گفت: گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی سرعت کار و راندمان را افزایش می دهد و از طرفی هم حق مردم روستاها است که به گاز دسترسی پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: یک پروژه گازرسانی به گلخانه‌ها را هم امروز کلنگ‌ زدیم، که مجموع اعتبار دوپروژه آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری بالای ۱۴۰ میلیارد تومان می‌شود و پروژه قابل توجهی است که به واحدهای گلخانه‌‌ای گاز می‌رساند، در اواخر همین ماه هم پروژه بسیار بزرگ گازرسانی به شهر فارغان و سرگز احمدی هم آغاز می‌شود.

مهندس دوستی تاکید‌کرد: گازرسانی به شهرهای فارغان و سرگز احمدی جزو پروژه‌های بزرگ استان است که تاکنون پروژه‌ گازرسانی در این ابعاد نداشتیم، این طرح با اعتبار هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تحول بزرگی را در منطقه رقم خواهد زد و به تبع آن صنایع بزرگ، کوچک و متوسط هم می‌توانند فعال شوند.

در ادامه بازدیدها، افتتاح یا آغاز عملیات اجرایی ۸۷۱ پروژه هفته دولت در هرمزگان، استاندار هرمزگان امروز و در هفتمین روز از هفته دولت به حاجی آباد سفر کرد.

Print Friendly, PDF & Email