تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای حفظ سلامت زائران ضروری است

بندرعباس - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: همزمان با آغاز راهپیمایی عظیم اربعین تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای حفظ سلامت زائران ضروری است.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،احسان کامرانی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش، با اشاره اهمیت تزریق دوز یادآور واکسن کرونا، عنوان کرد: تزریق دوز یادآور واکسن کرونا نقش بسزایی در ایجاد ایمنی نسبی در مقابل ویروس کرونا دارد.

وی در همین خصوص، تصریح کرد: براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان اکثریت مبتلایان و فوتی های کرونا افرادی بوده اند که اقدام به تزریق واکسن ننموده بودند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به حرکت مردم به سمت کشور عراق به صورت کاروانی و وسایل شخصی برای شرکت در پیاده روی عظیم اربعین، افزود: زائران پیاده روی عظیم اربعین که شش ماه از تزریق آخرین دوز واکسن آنها گذشته است نسبت به تزریق دوز یادآور کرونا اقدام کنند.

کامرانی افزود: پیش بینی می شود قریب به ۶۰ هزار نفر از مردم هرمزگان در راهپیمایی عظیم اربعین شرکت کنند و تاکنون قریب به ۴۵ هزار نفر نفر در سامانه سماح اقدام به ثبت اطلاعات خود کرده اند که برنامه ریزی برای ارائه خدمات مناسب بهداشتی و درمانی به آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی گفت: با توجه به اهمیت صیانت از سلامت زائران تیم های امدادی هلال احمر با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب به زائران در مرزها و کشور عراق مستقر می شوند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار داشت: داروهای مورد نیاز زائران در طول مسیر پیاده روی عظیم اربعین از سوی هلال احمر و بسیج پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان تامین شده است.

کامرانی؛ افزود: تیم های بهداشتی و درمانی بسیج پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان در قالب ۲۵۰ نفر پزشک، پرستار و دارویار در سه گروه در مرز شلمچه و طول مسیر پیاده روی عظیم اربعین برای خدمات رسانی به زائران در حال استقرار هستند و تا ۲۷ شهریورماه به زائران خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می کنند.

وی با تاکید بر تهویه مناسب در مدارس و دانشگاهها، خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی و صنایع ذیربط نسبت به تهیه و نصب تهویه مناسب در مدارس و دانشگاهها برای حفظ سلامت دانش آموزان و دانشجویان کمک کنند.