پیشرفت شتابان استان هرمزگان توسعه زیرساخت ها را اجتناب ناپذیر کرده است

بندرعباس - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، گفت: با توجه به رشد و توسعه شتابان هرمزگان وزارت راه و شهرسازی توسعه زیرساخت های هوایی استان را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،احسان کامرانی در آئین تکریم و معارفه مدیر کل فرودگاه های استان با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشور، با تسلیت ایام اربعین سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفایش با اشاره به روند رو به رشد هرمزگان، عنوان کرد: هرمزگان به واسطه نقش مهمی که در اقتصاد و تولید ملی دارد با رشد و توسعه چشمگیری در بخش های مختلف همراه است.

وی در همین خصوص، افزود: استقرار صنایع عظیم نفتی، پتروشیمی و فولادی در مرکز، شرق و غرب استان بیانگر رشد و پیشرفت شتابان هرمزگان و ارتقاء جایگاه آن در اقتصاد ملی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: به تبع رشد و توسعه هرمزگان در بخش های مختلف توسعه زیرساخت های ریلی، زمینی، دریایی و هوایی استان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

کامرانی افزود: در زمینه ایجاد زیرساخت های هوایی در هرمزگان اقدامات مناسبی صورت پذیرفته ولی زیرساخت های کنونی جوابگوی نیازهای استان و متناسب با رشد سریع آن در بخش های مختلف صنعتی و تولیدی نیست.

وی تصریح کرد: توسعه زیرساخت های هوایی در هرمزگان از نیازهای ضروری استان است که نیازمند توجه وزارت راه و شهرسازی به ویژه سازمان هواپیمایی کشور است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، در همین خصوص افزود: فرودگاه بین المللی بندرعباس به عنوان فرودگاه اصلی استان هرمزگان نیازمند تجهیز شدن به امکانات جدید و نوین فرودگاهی برای تسریع در خدمات رسانی به مردم است.

وی با تاکید بر افزایش پروازها به جزیره ابوموسی، افزود: شهرستان بوموسی به واسطه اهمیت استراتژیک و راهبردی آن و مطالبه مردم، گسترش پروازهای هفتگی به این جزیره برای رفاه حال مردم جزیره و ارائه خدمات مناسب به آنها ضروری است.

در این آئین اقای جمشیدی دلفاردی به سمت مدیر کل جدید فرودگاه های استان معرفی و از زحمات اقای ابوذر ضیایی مدیر کل سابق با اهدا لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.