سرویس رفت و آمد دانش آموزان از روز اول مدرسه آماده سرویس دهی باشند

بندرعباس- استاندار هرمزگان با اشاره به درخواست خانواده‌ها مبنی بر استفاده از سرویس مدارس گفت: سرویس رفت و آمد دانش آموزان از همان روز اول بازگشایی مدارس آماده سرویس‌دهی باشند.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،مهدی دوستی عصر یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش هرمزگان افزود: باید با توجه به نیاز استان چه در شهرها و چه در روستاها، نسبت به تامین و فعال کردن سرویس مدارس همزمان با بازگشایی مدرسه اقدام شود تا دانش آموزان در این زمینه مشکلی نداشته باشند.

وی تامین سرویس رفت و آمد معلمان فعال در بخش ها و مناطق روستایی را نیز مهم دانست و بیان داشت: برنامه ریزی شود سهم معلمان در پرداخت هزینه‌های سرویس به حداقل  و در حدامکان به حذف برسد تا معلمان بدون دغدغه و مشکل در کلاس درس حاضر شوند.

استاندار هرمزگان همچنین به مساله تامین آب و برق مدارس اشاره کرد و اظهار داشت: مشکلات مرتبط با حوزه آب و برق تمام مدارس استان باید تا پیش از شروع سال جدید تحصیلی مرتفع شود، در این خصوص به تمام فرمانداران نیز نامه زده شده و تاکید شده اگر در هر شهرستان آب و برق حتی یک مدرسه هم قطع باشد آب و برق فرمانداری هم بایستی قطع شود.

دوستی در ادامه با تاکید بر اینکه ایمنی مدارس جزو مهم‌ترین نکاتی است که باید بررسی کامل شود،  گفت:  رعایت نکردن ایمنی مدارس و سهل انگاری در این خصوص به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست؛ و همه مسوولان بویژه مدیران مدارس باید نسبت به تامین تمام جوانب ایمنی مدارس حساس باشند.

وی همچنین بر تامین به موقع کتاب های درسی تاکید کرد و گفت: مطابق گزارش دریافتی بر اساس ثبت سفارش انجام شده، کتاب های مورد نیاز به استان رسیده و با توجه به این امر در اول مهرماه هیچ دانش آموزی در استان بدون کتاب باقی نماند.

رییس شورای آموزش وپرورش هرمزگان، از آغاز به کار قرارگاه مردم در بخش نوسازی و شاداب سازی مدارس خبرداد و عنوان کرد: اهمیت ورود دانش آموزان بعد از ۲ سال آموزش غیرحضوری دلیل آغاز فعالیت جهادی قرارگاه مردم در بخش نوسازی، تعمیر و تکمیل تجهیزات، رنگ آمیزی و شاداب سازی محیط مدارس و کلاس ها بود که با تلاش نیروهای جهادی و حمایت استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی در کنار آموزش و پرورش قرار گرفت و از ماه ها پیش فعالیت قرارگاه شروع شده و به صورت مستمر در طول سال ادامه خواهدداشت.

وی کیفیت بخشی آموزشی در مدارس را ضروری دانست و تصریح کرد: کیفیت بخشی به مسائل آموزشی باید در اولویت قرار گیرد تا شاهد رشد سهم دانش آموزان هرمزگان در بین نفرات برتر کنکور باشیم.

دوستی همچنین بر افزایش برنامه های دینی، فرهنگی و پرورشی در مدارس تاکیدداشت و گفت: معلمان پرورشی با کار فرهنگی مستمر و خلاق بر نکات ظریف اخلاق و رفتار اسلامی، حفظ کرامت ها و حرمت های انسانی، با ظرافت تمام تاکید و یادآوری داشته باشند این موضوع بویژه در مدارسی که دانش آموزان تبعه خارجی حضور دارند، اهمیت دوچندان پیدا می کند.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه آموزش مهم‌ترین رکن توسعه هر جامعه ای است، گفت: مسائل آموزش و پرورش مرتبط با فرزندان ما و آینده استان و کشور است و همه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با حساسیت انجام وظیفه کنند.

در این نشست، تامین و تکمیل سرویس مدارس شهری و روستایی، تامین سرویس رفت و آمد معلمان فعال در بخش ها و مناطق روستایی، رفع مشکلات آب و برق مدارس، آخرین وضعیت کتب درسی دانش آموزان، تأمین ایمنی تردد و محیط مدارس برای حفظ سلامتی دانش آموزان، مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.