رفع تصرف ۱۲۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان پارسیان

بندرعباس - رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از رفع تصرف ۱۲۰ هکتار از اراضی ملی در شهرستان پارسیان خبرداد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،مجتبی قهرمانی اظهارداشت: با توجه به اولویت‌های پانزده گانه مطرح شده توسط رئیس محترم قوه قضاییه در ابتدای سال ۱۴۰۱ مبنی بر لزوم اهتمام هرچه بیشتر در خصوص صیانت از حقوق عامه به ویژه در امر مقابله با تصرفات غیرمجاز و تغییرکاربری اراضی، به دستور رئیس حوزه قضایی پارسیان از ۱۲۰ هکتار از اراضی ملی در محدوده این شهرستان رفع تصرف شد.

قهرمانی تصریح کرد: رفع تصرف این زمین‌ها پس از صدور حکم دادگاه مبنی بر خلع ید متصرفین به جهت عدم احراز مالکیت انجام شده است.

وی ارزش تقریبی این اراضی را بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: پس از تخریب مستحدثات غیرمجاز توسط یگان حفاظت از منابع طبیعی، این زمین ها به بیت المال اعاده شد.

قهرمانی با اشاره به اینکه به علت اجرای طرح توسعه منطقه انرژی‌بر پارسیان، تصرفات غیرمجاز در این شهرستان به شدت افزایش یافته است، اقدام سریع و قاطع برای اتخاذ تدابیر پیشگیرانه و برخورد با متخلفین را خواستار شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین بر لزوم اهتمام ویژه دستگاه‌های متولی به گزارش سریع و به موقع تخلفات با هدف شتاب بخشی به روند رسیدگی‌های قضایی و صیانت از حقوق بیت‌المال تأکید کرد.