پنج روستای هرمزگان از اینترنت پایدار برخوردار شد

بندرعباس - مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان گفت: با اتصال پنج روستای جدید به شبکه اینترنت، یک هزار و ۳۳۳ نفر از جمعیت روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، احد قویدل فرد  با بیان این که توسعه ارتباطات در روستاها باعث کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا می شود، گفت: با احداث ۵ سایت موجود تلفن همراه در ۵ روستا به نسل چهارم، دسترسی ۳۹۵ خانوار روستا نشین استان به شبکه ملی اطلاعات فراهم شد.

وی افزود: این پروژه از محل اعتبارات طرح ملی توسعه زیرساخت های الکترونیکی روستایی با ایجاد و ارتقا ۵ سایت تلفن همراه به نسل چهارم در روستاهای برتمب از توابع بخش قلعه‌قاضی شهرستان بندرعباس، بشنو و در شهر از توابع بخش گوهران شهرستان بشاگرد و روستای میستان از توابع بخش جناح شهرستان بستک و کنارسیاه از توابع بخش شهاب شهرستان قشم با ۳۹۵ خانوار و جمعیتی معادل یک هزار و ۳۳۳ نفر جمعیت روستایی از شبکه ملی اطلاعات بهره مند شدند.

قویدل اضافه کرد: اعتبار پروژه مذکور با مبلغی بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال از محل طرح خدمات اجباری روستایی(USO) تامین شده است.

وی ادامه داد: توسعه زیرساخت های مورد نیاز برای ارائه خدمات الکترونیکی در حوزه های مختلف کسب و کار، توسعه خدمات الکترونیکی در حوزه های مختلف از قبیل آموزش، سلامت، کشاورزی، گردشگری، توانمندسازی زنان و قشرکم درآمد در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته، از جمله دستاوردهای توسعه ارتباطات در این مناطق خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email