پرداخت مالیات صنایع مستقر در هرمزگان به خود استان پیگیری شود

بندرعباس - نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: دل‌نگرانی‌‌هایی از پرداخت مالیات صنایع و شرکت‌های مستقر در استان هرمزگان به خارچ از استان وجود داشت که از مسئولین نظارتی هم خواسته شد که این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد که در نتیجه آن شرایط مقداری بهبود پیدا کرد اما نیاز به توجه مدیرکل جدید به این موضوع وجود دارد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده در دیدار مدیرکل امور مالیاتی استان هرمزگان که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، اظهارداشت: دل‌نگرانی‌‌هایی از پرداخت مالیات صنایع و شرکت‌های مستقر در استان هرمزگان به خارچ از استان وجود داشت که از مسئولین نظارتی هم خواسته شد که این موضوع مورد پیگیری قرار گیرد که در نتیجه آن شرایط مقداری بهبود پیدا کرد اما نیاز به توجه مدیرکل جدید به این موضوع وجود دارد.

وی، مالیات را با ثبات‌ترین منبع مالی دولت دانست و عنوان کرد: ثبات و پایداری بودجه‌های مالیاتی در برنامه‌ریزی‌های دولت، باید تلاش شود گروه‌هایی که خود را از پرداخت مالیات دور کرده بودند وارد گود شوند چراکه این اقشار هم از امکانات و ظرفیت‌های عمومی کشور بهره‌مند هستند و استفاده می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به دل‌نگرانی‌های بازاریان نسبت به پیش‌بینی افزایش درآمدهای مالیاتی دولت، تصریح کرد: افزایش درآمدهای مالیاتی دولت که در بودجه دیده شده است اغلب از طریق جلوگیری از فرارهای مالیاتی تامین می‌شود و بازاریان نباید نگران این موضوع شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با اشاره به اهمیت توجیه عمومی و فرهنگ‌سازی پیرامون مالیات، تصریح کرد: اقدامات لازم در حوزه فرهنگ‌سازی و توجیه عمومی در خصوص مالیات و مسائل پیرامون آن انجام شود و ائمه جمعه استان هرمزگان نیز برای تحقق این مهم پای کار هستند.