افزایش قرارداد تأمین اجتماعی با پزشکان در هرمزگان

بندرعباس - مدیر درمان تأمین اجتماعی هرمزگان گفت: یکی از اتفاقات خوبی که در دو ساله اخیر افتاده و ما پیش از این پیگیر این مسئله مهم بودیم عقد قرارداد کلیه پزشکان با ما سه بیمه تامین اجتماعی، نیرو های مسلح و سلامت بود که بسیار کار مبارکی در حوزه درمان بوده و بیشترین سود آن به مردم می رسد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، غلامعباس مومنی اظهار کرد: بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان هرمزگان به صورت نقطه ای در برخی نقاط بیشتر و در برخی مناطق کمتر است اما به صورت کلی در استان آمار خوبی از بیمه شده ها وجود دارد برای مثال در بعضی نقاط بیمه شده بیشتری داریم، به جرعت می‌توان گفت که کل  شهرک پیامبر اعظم در پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و ۸۵ درصد از ساکنین  جزیزه کیش بیمه شده تامین اجتماعی هستند.

وی افزود: یکی از اتفاقات خوبی که در دو ساله اخیر افتاده و ما پیش از این پیگیر این مسئله مهم بودیم عقد قرارداد کلیه پزشکان با ما سه بیمه تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و سلامت بود که بسیار کار مبارکی در حوزه درمان بوده و بیشترین سود آن به مردم می رسد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان اضافه کرد: مهم ترین نگرانی که در نگاه کلی نسبت به استان هرمزگان داریم عدم ماندگاری پزشکان در استان است و بارها از طریق نظام پزشکی پیگیری هایی را انجام دادم که چرا پزشکی که وارد استان می شود پس از کسب درآمد های کلان از استان می‌رود و نعمت حضور خود را از مردم مناطق محروم می گیرد و در بیمارستان حضور ندارد و این اتفاق به ضرر مردم تمام می‌شود.

دکتر مومنی با بیان اینکه هرمزگان تنها یک بیمارستان تامین اجتماعی دارد، ابراز کرد:  ما تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا بتوانیم بیمارستان خلیج‌فارس را مجهزتر کنیم و بخش‌های کلینیکی آن را تکمیل تر کنیم ضمن اینکه vip سازی در بیمارستان را نیز در دستورکار قرار داده‌ایم‌ تا بتوانیم خدمات هرچه بیشتر و منسجم تری به بیمه شدگان ارائه کنیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش پرسنل درمان در اولویت های مدیریتی است گفت: در سال جاری  ۳۸ نفر نیروی استخدامی رسمی بیشتری خواهیم داشت و تا با اضافه شدن نیروهای متخصص درمانی بتوانیم با کیفیت بهتر خدمات درمانی را به مردم ارائه کنیم.