۶۰ هزار متر مربع از زمین‌های ملی در بستکِ هرمزگان رفع تصرف شد

بندرعباس -رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: ۶۰ هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان بستک به ارزش افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال رفع تصرف شد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،مجتبی قهرمانی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به تاکید رییس قوه قضاییه مبنی بر لزوم اهتمام هرچه بیشتر در خصوص صیانت از حقوق عامه به ویژه در امر مقابله با تصرفات غیرمجاز و تغییرکاربری اراضی، به دستور رییس حوزه قضایی بستک ۶۰ هزار مترمربع از اراضی ملی در این شهرستان رفع تصرف شد.

قهرمانی تصریح کرد: به دستور مقام قضایی و در راستای اجرای طرح مقابله با تصرفات غیرمجاز، مأموران پلیس آگاهی شهرستان بستک با انجام کار اطلاعاتی از تصرف اراضی دولتی توسط تعدادی از افراد در “روستای «هرنگ”» مطلع و پیگیری این موضوع را در دستورکارِ خود قرار دادند.

رییس دادگستری هرمزگان اضافه کرد: ماموران انتظامی جهت بررسی موضوع با تشکیل اکیپی به محل مورد نظر اعزام شدند که در نتیجه تحقیقات میدانی، مشخص شد ۶۰ هزار مترمربع از اراضی ملی و دولتی توسط افرادی به صورت غیرقانونی تصرف شده که با هماهنگی قضایی و پس از حضور نماینده حقوقی اداره منابع طبیعی شهرستان، زمین های مورد نظر رفع تصرف شد.

قهرمانی همچنین ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده را بنا به نظر کارشناسان بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

وی در پایان، حفظ و حراست از اموال بیت المال و منابع طبیعی را وظیفه ای ملی و همگانی عنوان کرد و از مردم خواست در صورت مشاهده موارد مشابه، مراتب را از طریق سامانه سجام یا مراجعه حضوری به دستگاه قضایی استان اطلاع دهند.

Print Friendly, PDF & Email