خلیل فرزند قرآن بود

بندرعباس - پدر خلیل تختی نژاد با بیان اینکه فرزندم از من جلوتر بود، خلیل فرزند قرآن بود، گفت: رابطه‌من با فرزند شهیدم مانند رابطه امام حسین با علی اکبرش بود.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،محمد تختی نژاد عصر پنجشنبه در نشست بررسی کتاب شهید تختی نژاد ضمن تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان نشست پر محتوا و معنوی، حفظ اسلام را از همه عشق‌ها ارزشمندتر دانست و گفت: همه ما از این حرکت فرهنگی و سخنان عزیزان لذت بردیم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرموده‌اند: «خدمت برای شهدا، جهاد است» من در ماه گذشته خدمت حضرت آقا بودم و ایشان از آنجا که نسبت به شهدا ارادت خاصی داشتند، فرمودند: «ما هرچه داریم از شهادت است»، بنابراین خدا را شکر می‌کنیم که امروز در مسیر شهدا هستیم و برای شهادت کار می‌کنیم و ان شاالله شهدا، این حرکتهای فرهنگی را از ما قبول کنند تا در روز قیامت شرمنده آنان نباشیم.

پدر شهید تختی نژاد اضافه کرد: خداوند در آیه شریفه ای می‌فرماید: مومن کسانی هستند که به عهد و پیمان خودشان وفا کردند و در راه خدا کشته شدند، عده‌ای هم در انتظار شهادتند و عاشق شهادتند و هیچ‌گونه تغییر و برگشتی در کار آن‌ها نیست، یعنی مرور زمان در اراده آنها هیچ تاثیری ندارد، مردان خدا تا آخر خط با انقلاب و امام و رهبرشان هستند تا نهایتاً به فیض عظیم شهادت برسند که نمونه بارزشان همین شهدای مدافع حرم بودند.

محمد تختی نژاد، ضمن تمجید از ویژگی های بارز شهید عبدالحمید سالاری (اولین شهید مدافع حرم استان هرمزگان) به ابعاد شخصیت، ایثارگری و اعتقادات این شهید بزرگوار پرداخت و با بیان فرازی از خاطرات بازی با فرزندش و خصوصیات اخلاقی، رفتاری، وفاداری و عمق رفاقتش با او، یاد آور شد: روز آخری که خلیل را به فرودگاه بردیم و نهایتا چند روز بعد آسمانی شد، آنقدر به من علاقه داشت که می‌گفت: من راضی نیستم شما به فرودگاه بیایید، زیرا آنجا ممکن است اذیت شوید، و اصولا فرزندم یک رابطه قلبی و صمیمی با من داشت.

وی ادامه داد: به خلیل گفتم: پسرم خوش به سعادت تو که در این موقعیت قرار گرفته‌ای، که همان لحظه با دستش به شانه من زد و گفت: احسنت بابای انقلابی خودم! خلیل بصیرت بالایی داشت و در زمان شهادت شهید حججی به همراه پیکر پاک آن شهید به تهران رفت و از انجا نیز به بندرعباس آمد.

پدر شهید تختی نژاد اضافه کرد: هنگامی که خلیل در مرخصی بود، فرمانده اش «قاسم‌زاده» در شهر «درعا» سوریه شهید شد و او گفت: فرمانده‌ام شهید شده است و باید به تشییع جنازه اش بروم، به من هم می‌گفت: پدر تو هم بیا، تو سرهنگ بازنشسته‌ای، با فرمانده ام صحبت می‌کنم بیا آنجا مدافع حرم باش، می‌خواست من از قافله مدافعین حرم عقب نمانم اما این رزق خودش بود و خوشا به سعادت شهدا!

محمد تختی نژاد با تصریح بر این مطلب که ما باید در برابر دشمنان کاری انجام داده و فکری بکنیم، تاکید کرد: از آنجا که ظرفیت کتابخانه‌های استان بسیار بالاست، باید برای جذب جوانان اقدام کرد، لذا من هم مانند بخشدار از مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان درخواست دارم که برای جوانان بخش تخت کاری انجام دهند.

وی در بخشی دیگر از خاطرات زندگی شهید خلیل تختی نژاد اضافه کرد: خلیل فرزند مسجد بود، یک هیئتی بود، من خلیل را به مسجد فرستادم و با وجود اینکه خودم جزو هیئت امنای مسجد بودم، خلیل خیلی از من جلوتر بود، زمان اذان به مسجد می‌رفتم اما خلیل قبل از اذان در مسجد حضور داشت، خلیل شاگرد قرآن و فرزند قرآن بود و از سن ۱۵ سالگی جزو بسیج بود، من از همگی می‌خواهم که فرزندان خود را امر به معروف و نهی از منکر کنند و نگویند که با احساسات فرزندمان بازی نمی کنیم، چون که این یک بازی نیست و امری الهی است.

پدر دومین شهید مدافع حرم استان هرمزگان همچنین با بیان فرازی از شخصیت معنوی شهید حججی، افزود: شهید حججی محصول مسجد و قرآن و فرزند معنویت و دین بود و ما باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم چرا که امثال شهید حججی حاصل بسیج هستند و باید بدانیم که قرآن، معنویت، دین و بسیج است که فرزند ما را بیمه می کند، بنابر این باید توجه بیشتری به رشد معنوی فرهنگ فرزندانمان داشته باشیم.