طرح‌های آبرسانی در ۱۵۷ روستا و دو شهر هرمزگان تا پایان سال

بندرعباس - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: تا پایان امسال با اجرای ۷۱ پروژه آبرسانی، وضعیت آب شرب ۱۵۷ روستا و دو شهر بهبود و به پایداری مناسبی خواهد رسید.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عبدالحمید حمزه پور صبح امروز (۲۸ مردادماه) در تشریح جزئیات آبرسانی به این روستاها افزود: با توجه به توسعه شهرها و روستاها و همچنین افزایش جمعیت و نیاز به منابع جدید آبی، طرح‌های توسعه ای شرکت آب و فاضلاب بدون وقفه ادامه دارد تا مشترکین آبفا در آینده با چالش کم آبی مواجه نشوند.

وی با بیان اینکه دولت تاکید ویژه‌ای بر تامین نیاز آبی مردم و اقدامات زیرساختی برای تامین آب پایدار دارد، تصریح کرد: این حمایت‌ها باعث شده تا پروژه‌های متعددی در استان هرمزگان پیش‌بینی و عملیات اجرایی آن آغاز شود که خوشبختانه با حمایت‌های همه جانبه استاندار هرمزگان افق روشن و امیدوار کننده ای در حوزه تامین آب استان هرمزگان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان افزود: برای تامین نیاز آبی ۱۵۷ روستا و دو شهر درگهان و جناح، مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی، مجتمع های روستایی و محرومیت زدایی پیش بینی شده است که نیاز آبی جمعیتی بالغ بر ۲۳۸ هزار و ۹۰۹ نفر را تامین خواهد کرد.

به گفته حمزه پور، ۱۲ روستا از محل اعتبارات مجتمع روستایی، ۳۵ روستا از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی، ۷۵ روستا از محل اعتبارات استانی و ۳۵ روستا از محل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در احداث آب شیرین کن ها، به آب شرب پایدار دست پیدا خواهند کرد.

وی ادامه داد: منبع تامین آب این طرح‌ها، شش سایت آب شیرین کن به ظرفیت ۱۷ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز خواهد بود؛ همچنین عملیات اجرایی شامل ۴۲۶ کیلومتر خط انتقال، ۴۸۸ کیلومتر شبکه توزیع، ۵۸ باب مخزن با ظرفیت ۳۰ هزار متر مکعب، ۱۹ باب ایستگاه پمپاژ و تجهیز ۱۹ حلقه چاه انجام خواهد شد.

مدیرعامل آبفا، همچنین به تکمیل تصفیه خانه فاضلاب میناب اشاره کرد و گفت: ظرفیت مدول اول این پروژه ۷۶۲۰متر مکعب است که برای بهره‌بر

Print Friendly, PDF & Email