اقدامات دولت در کاهش بیکاری موثر است

بندرعباس - امام جمعه بندرعباس گفت: رشد اقتصادی ۴.۴ درصدی و کاهش نرخ بیکاری نشان از اقدامات موثر دولت در برنامه های اقتصادی و اشتغالزایی است.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حجت‌الاسلام محمد عبادی‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان بندرعباس با گرامی‌داشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر به عنوان دولتمردان مکتبی و آغاز هفته دولت اظهار کرد: با نگاهی به خط رسانه‌ای دشمن می‌بینیم که دشمن در این جنگ ترکیبی بیش‌ترین هجمه را برای سیاه‌نمایی علیه دولت و نظام و ایجاد روح ناامیدی در مردم بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته است.

وی ادامه داد: در کنار تلاش‌های شبانه‌روزی دولت، موفقیت‌های خوبی در این دو ساله ایجاد شده که نباید از آنها غافل شد؛ شکستن برخی تحریم‌ها، پیوستن ایران به پیمان‌های بین‌المللی از جمله شانگ‌های و بریکس نمونه‌ای بزرگی از این موفقیت‌هاست که دستاورد و نتایج آن در آینده نزدیک در سفره مردم خود را نشان خواهد داد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه سفر رئیس جمهور به ۱۸ کشور خارجی نشان از دیپلماسی خارجی دولت سیزدهم دارد، گفت: این سفرها نشان می‌دهد که این دولت پرتحرک و سرزنده است.

افزایش ۶.۷ درصدی سرمایه گذاری در کشور

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده افزود: ارتباطات مردمی قوی رئیس جمهور و اعضای دولت، ساده‌زیستی رئیس جمهور، بکارگیری نیروهای جوان در دولت، جهش ۴.۴ درصد شاخص‌های اقتصادی، افزایش سرمایه‌گذاری از صفر به ۶.۷ درصد، ایجاد ثبات نسبی در بازار ارز و کاهش نرخ بیکاری همه این‌ها نشان می‌‎دهد دولت سیزدهم در مسیر مثبتی قرار گرفته است.

به گفته وی؛ تسهیلگری در صدور مجوزهای کسب و کار از طریق سامانه‌های الکترونیکی و تقویت نظام مالیاتی و کاهش فرارهای مالیاتی نمونه‌های دیگری از موفقیت‌های دولت سیزدهم به شمار می‌رود که رسانه‌ها و تریبون‌دارها باید به مردم به صورت شفاف اطلاع رسانی کنند.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: آغاز ۷۵ طرح اولویت‌دار در حوزه‌های نفت و گاز از سوی این دولت، پیشنهاد ساخت یک میلیون مسکن طی مدت ۲ سال در مقابل کسانی که در گذشته نساختن مسکن برای مردم را برای خود افتخار می‌دانستند، افزایش ۲۵ درصدی کاشت محصولات دیم و پیگیری برای راه‌اندازی مجدد طرح‌های بر زمین مانده در دولت سیزدهم کار ارزشمند و بزرگی است.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده اظهار کرد: امروز در سیاه‌نمایی و ناامیدی زیر فشار و هجمه دشمنان قرار داریم، دولت سیزدهم نمی‌تواند تمام مشکلات کشور را که از دولتی با خزانه خالی و بدهکار تحویل گرفته بود را یک شبه برطرف کند؛ بنابراین نباید تلاش‌ها و زحمات دولت و نظام را نادیده گرفت، بلکه انتظارات باید مطابق با واقعیات تنظیم شود.

خدمت به زائران اربعین بهترین کار برای جلب رضایت امام حسین (ع) است

خطیب جمعه بندرعباس در بخش دیگری اظهار کرد: از خط رسانه‌ای دشمن و نوع واکنش‌ها و بهم‌ریختگی می‌توان فهمید که موضوع «اربعین» به عنوان بزرگترین اجتماع بشری در طول تاریخ اسلام بسیار مهم است.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده به زائران اربعین توصیه کرد که این سفر زیارتی خود را با برنامه و در راستای تقویت دین اسلام برنامه‌ریزی کنند و در طول سفر با خویشتن‌داری نشان دهند که از زائران واقعی امام حسین (ع) هستند.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه از ظرفیت اربعین به درستی استفاده نشده است، گفت: بهترین کار برای جلب رضایت اباعبدالله الحسین (ع) در مسیر پیاده‌روی کربلا خدمت به زائران و مراقبت از افراد کم‌توان در این مسیر است.