ظرفیت‌های شیلاتی، محوری برای توسعه گردشگری هرمزگان

بندرعباس - مدیرکل شیلات هرمزگان در دیدار با مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان گفت: ظرفیت‌های شیلاتی از جمله صید و صیادی و آبزی پروری می‌تواند محوری برای توسعه گردشگری هرمزگان باشد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مسعود بارانی با بیان اینکه ظرفیت‌های شیلاتی استان به ویژه صنعت پرورش میگو، صیادی و پرورش ماهی در قفس علاوه بر جاذبه‌های اقتصادی از جاذبه‌های گردشگری خوبی بهره‌مند است گفت: خوشبختانه استان هرمزگان با توجه به ظرفیت‌های شیلاتی خود می‌تواند محور خوبی برای توسعه گردشگری باشد.

وی از صنعت گردشگری به ویژه با محوریت تورهای بازدیدی تخصصی به عنوان صنعتی مکمل در فعالیت های شیلاتی یاد کرد و گفت: ازاین مهم می توان به عنوان یک محور و مکمل برای توسعه ظرفیت‌ها و توانمندی های شیلاتی نام برد.

بارانی گفت با توجه به ظرفیت‌های موجود: برگزاری تورهای گردشگری و تخصصی می‌تواند یکی از سریع ترین و مقرون به صرفه‌ترین ابزار برای سرمایه گذاری باشد.

در ادامه مدیرکل مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان با بین اینکه شیلات محوری طلایی برای توسعه استان هرمزگان است از ورود فعالیت های شیلاتی به حوزه گردشگری استقبال کرد.

محسنی همچنین بر تسریع در اجرای تفاهم نامه اداره کل شیلات هرمزگان با اداره کل میراث فرهنگی در توسعه گردشگری بندر صیادی خور آذینی تاکید کرد.

در ادامه محمد محسنی با اشاره به تعاملات خوب برقرار شده بین دو دستگاه شیلات استان و میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان گفت: امید است در آینده ای نزدیک شاهد فعالیت های خوب شیلاتی-گردشگری در استان باشیم.

Print Friendly, PDF & Email