کشتی ساحلی ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی ساحلی ایران با کسب ۴ مدال قهرمان مسابقات جهانی کشتی ساحلی در ترکیه شد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مرحله نهایی مسابقات جهانی کشتی ساحلی روز‌های ۲۲ و ۲۳ مهرماه در دالامان منطقه موغلان ترکیه برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب ۲ مدال طلای حسین عباس‌پور در وزن ۸۰ کیلوگرم و هادی وفایی‌پور در وزن ۹۰ کیلوگرم، یک مدال نقره محمد علی‌تبار در وزن به اضافه ۹۰ کیلوگرم و یک مدال برنز حمیدرضا زرین‌پیکر در وزن ۹۰ کیلوگرم به‌عنوان قهرمانی دست یافت.

در این رقابت‌ها پس از تیم ایران که با ۸۰ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت، تیم‌های ترکیه با ۷۷ و گرجستان با ۴۴ امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۷۰ کیلوگرم غلامرضا عبدالله‌پور در مبارزه نخست با نتیجه ۲ بر صفر جاستن بنجامین از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۳ بر ۲ میشل کوک از آمریکا را شکست داد و در دور سوم با نتیجه ۲ بر ۲ مغلوب جوشکون از ترکیه شد و بعنوان ششم رسید. پژمان ذوالفقار دیگر نماینده کشورمان در این وزن در مبارزه نخست با نتیجه ۳ بر ۲ آکاکی کمرتلیدزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۲ کوانتین استیکر از فرانسه را شکست داد و دور سوم با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب رامیز حسن‌اف از جمهوری آذربایجان شد و در جایگاه پنجم ایستاد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم حسین عباس‌پور در دیدار نخست با نتیجه ۳ بر صفر واین لامونت از آمریکا را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۲ بر صفر از سد نیکیتا کانوسکی از اوکراین گذشت و در دور سوم با نتیجه ۳ بر صفر مقابل هوگو کنوت از فرانسه به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. عباس‌پور در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۲ مهمت داشدمیر از ترکیه را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر هوگو کونت از فرانسه را برای بار دوم شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۰ کیلوگرم حمیدرضا زرین‌پیکر در دور اول با نتیجه ۲ بر ۲ اشکان عزیزی دیگر نماینده کشورمان را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۲ بر یک اولکسی یاکووچوک از اوکراین را مغلوب کرد و در دور سوم با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب ابراهیم یوسوبوف از جمهوری آذربایجان شد. اشکان عزیزی در مبارزه دوم نیز با نتیجه ۳ بر یک مقابل اولکسی یاکووچوک از اوکراین شکست خورد و هفتم شد. هادی وفایی‌پور دیگر نماینده کشورمان در مبارزه نخست با نتیجه ۵ بر صفر و ضربه فنی دوغان کایا از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۳ بر یک مقابل محموت اوزکایا از ترکیه به پیروزی رسید و در مبارزه سوم با نتیجه ۲ بر صفر داویت خوتسیشویلی از گرجستان را شکست داد. وفایی‌پور در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه ۳ بر صفر مقابل زرین‌پیکر دیگر نماینده کشورمان به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه ۴ بر صفر ابراهیم یوسوبوف از آذربایجان را از پیش‌رو برداشت و به مدال طلا رسید. زرین‌پیکر نیز در دیدار رده‌بندی با نتیجه یک بر صفر محموت اوزکایا از ترکیه را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن به اضافه ۹۰ کیلوگرم محمد علی‌تبار در مبارزه نخست با نتیجه ۳ بر صفر مقابل ماموکا کوردزیا از گرجستان به برتری دست یافت. وی در دور بعد با نتیجه ۳ بر صفر آندری ولاسوف از اوکراین را شکست داد و در مبارزه سوم و مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه یک بر صفر مقابل اویان نظریانی از جمهوری آذربایجان به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. علی‌تبار در دیدار پایانی با نتیجه ۳ بر صفر مبارزه را به فاتح یاشارلی از ترکیه واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

Print Friendly, PDF & Email