توسعه قشم با مالکیت آغاز می شود

قشم - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در نشست خبری با اصحاب رسانه کشور گفت: توسعه در جزیره قشم با مالکیت آغاز می شود.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، عادل پیغامی در نشستی که در جمع اصحاب رسانه کشوری، با حضور مجتبی قهرمانی، رییس کل دادگستری استان و جمعی از مسوولان دستگاه قضا و اداره کل ثبت اسناد و املاک هرمزگان و شهرستان قشم، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد، با اشاره به اهمیت مالکیت اراضی جزیره از سوی سازمان بیان داشت: نخستین حلقه مفقوده عدالت اجتماعی و رشد و توسعه در جزیره، فقدان اسناد تک برگی و مسئله مالکیت اراضی بود که با جدیت و همکاری بالای دستگاه قضای استان حل شد.

وی این نشست را نمادی از همدلی و هم افزایی بین دو قوه قضاییه و مجریه دانست و افزود: این تعامل برای رفع مشکلات مردمی و رسیدگی به حقوق عامه مردم استان و جزیره به منظور تحقق عدالت اجتماعی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، در کمتر دوره ای دیده می شود.

پیغامی مبحث اسناد را یک مسئله بنیادی در جزیره خواند و افزود: توسعه اقتصادی نیازمند حضور سرمایه گذار و هر سرمایه گذاری برای آغاز کار در جزیره در هر عرصه ای، خواهان مشخص شدن موضوع مالکیت اراضی است اما وجود معارض همیشه باعث مشکلاتی سرراه توسعه جزیره بوده است.

این مقام عالی ادامه داد: وقتی هر کدام از ما خود را مسوول پاسخگوی نظام بدانیم و از زاویه دید مقام معظم رهبری(مدظله العلی) به مسایل نگاه کنیم، طبیعتا نباید شاهد هیچ دوگانگی بین دستگاهی، به ویژه در مورد حل مشکلات مردمی باشیم.

پیغامی ضمن تقدیر از حمایت و جدیت دستگاه قضای استان برای حل مشکلات اسناد زمین های جزیره، به دوران ۱٫۵ ساله خدمت خود به عنوان عضو هیات مدیره و دوران ۶ ماهه خدمت به مردم در سمت مدیرعاملی منطقه آزاد قشم اشاره کرد و تاکید داشت: اسناد رفسنجان مشکل چندین دهه عمر سازمان منطقه آزاد قشم است که با تحویل ۶ فقره سند باقیمانده به همت دستگاه قضا و اداره کل اسناد و املاک استان به پایان رسید.

شایان ذکر است، با حضور جمع بسیاری از اصحاب رسانه کشوری، استانی و جزیره، ۶ فقره سند به وسعت ۱۰ هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین های جزیره قشم از سوی رییس کل دادگستری استان هرمزگان به رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شد.

پیش از این در خرداد ماه ۱۴۰۲، ۲۹ فقره سند مالکیت حد نگاری شده منطقه آزاد قشم با حضور مهدی دوستی، استاندار و مجتبی قهرمانی، رییس دادگستری هرمزگان به عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تحویل داده شده بود که مالکیت ۸۸ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۹۳۳ مترمربع از اراضی منطقه آزاد و ۶۰۳ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۵۳۴ مترمربع از منطقه ویژه اقتصادی قشم را به نام دولت جمهوری اسلامی ایران و به نمایندگی سازمان منطقه آزاد قشم تثبیت کرد.

Print Friendly, PDF & Email