ظرفیت های هرمزگان برای اجرای طرح تکام کم نظیر است

بندرعباس - نماینده تام الاختیار وزیر کشور در اجرای طرح تکام گفت: یکی از ملزومات تکام به عنوان طرح توانمندسازی و کارآفرینی مردم پایه در روستاها، بهره مندی روستاها از ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه می باشد که هرمزگان در این زمینه کم نظیر است.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، علی اکبر دُر در نشستی با دستگاه های اجرایی استان هرمزگان اجرای طرح تکام را انسجام بخشی به خدمات کلیه دستگاه ها و ارگان ها در روستا تعریف کرد و اظهار داشت: تکام مخفف توانمندسازی و کارآفرینی مردم پایه با رویکرد مهاجرت معکوس به روستاها است.

وی با بیان اینکه قرار نیست با این طرح، چارت و ساختار جدیدی در استان ایجاد شود افزود: البته محور این طرح ایجاد هماهنگی و انسجام هر چه بیشتر بین دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در روستاهای هدف این طرح است.

وی با بیان اینکه هرمزگان یکی از استان های با ظرفیت برای اجرای این طرح است خاطر نشان کرد: یکی ملزومات تکام بهره مندی از ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه در روستاهاست که هرمزگان در این زمینه کم نظیر است.

نماینده وزیر کشور در این طرح یادآور شد: با روحیه ای که امروز در مسئولین دستگاه های اجرایی هرمزگان مشاهده کردیم امیدواریم این طرح در روستاهای هرمزگان به نتایج ملموس و اثربخش برسد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری هرمزگان نیز در این نشست ضمن تشریح اقدامات استان در اجرای طرح تکام بیان داشت: دبیرخانه طرح در استانداری راه اندازی شده و گروه های داوطلب درسطح استان شکل گرفته و کارگروه اجرایی آن نیز تشکیل شده است و با همراهی فرمانداران و دستگاه های اجرایی به نوعی وارد فاز اجرایی شده است.

Print Friendly, PDF & Email