کنفرانس فولادسازی مشوق نخبگان است

مدیرعامل شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه گفت: با توجه به اینکه فولاد هرمزگان برگزارکننده کنفرانس‌های فولادسازی و ریخته‌گری مداوم است، این موضوع باعث ایجاد یک مشوق برای نخبگان به جهت بهتر دیده شدن مقالات و فعالیت‌های آن‌ها، خواهد شد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، یحیی پالیزدار در خصوص برگزاری سومین کنفرانس فولادسازی فولاد هرمزگان، در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی بیان کرد: یکی از کارکردهای اصلی برگزاری کنفرانس‌های تخصصی صنعتی، گردهمایی نخبگان صنعت است و می‌توان از این فرصت استفاده کرد و مباحث علمی را در مورد آن صنعت به اشتراک گذاشت. همچنین می‌توان از مباحث علمی در جهت رشد علم و بهتر استفاده کردن از یک تکنولوژی استفاده کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه فولاد هرمزگان سومین دوره کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری مداوم را برگزار می‌کند، این کنفرانس به عنوان یک کنفرانس شناخته شده در صنعت فولاد کشور مطرح است. به عبارت بهتر، اغلب نخبگان صنعت فولاد منتظر برگزاری این نوع کنفرانس‌ها هستند تا در جمع نخبگان صنعت حضور یابند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کنفرانس‌های تخصصی توسط مجامع علمی همچون دانشگاه‌ها و مراکز دانش‌بنیان برگزار می‌شوند، اما به دلیل اینکه فولاد هرمزگان متولی برگزاری سومین کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شده و حامی آن است، می‌توان به بهترین نحو از پتانسیل این گردهمایی استفاده کرد.

پالیزدار در خصوص بهتر برگزار شدن سومین کنفرانس فولادسازی عنوان کرد: برای بهتر برگزار شدن می‌توان موضوعات خاص کنفرانس را مدت‌ها قبل از برگزاری در اختیار نخبگان و محققان صنعت قرار داد و تلاش کرد پس از اینکه مقالات ارائه و نظرات جمع‌بندی شد، برای دوره‌های بعد بازخورد مقالات به شرکت‌کنندگان داده شود. این یعنی صنعت از مقاله‌های کاربردی حمایت کند و آن‌ها را در فرایند خود به کار ببرد؛ سپس در دوره بعدی کنفرانس با ارائه نتایج به کارگیری مقالات علمی در فرایندهای مختلف، به شرکت‌کنندگان بازخوردهای آن ازجمله افزایش بهره‌وری، سودآوری، افزایش تولید، حل شدن معضلات صنعت، تولید محصولات جدید و… داده شود. این موضوع باعث می‌شود نتایج عملی فعالیت‌های علمی نخبگان و ارائه‌دهندگان مقالات دیده شود و هم نخبگان برای فعالیت‌های بیشتر تشویق خواهند شد.

Print Friendly, PDF & Email