برگزاری نمایشگاه مشترک توانمندی‌های صنایع دستی و گردشگری قطر و هرمزگان در بندرعباس

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: نمایشگاه مشترک قطر و هرمزگان با رویکرد صنایع‌دستی و سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در بندرعباس برگزار می‌شود.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، محمد محسنی با اعلام این مطلب گفت: در راستای نشست مشترک ایران و قطر، نمایشگاه توانمندی‌های صنایع‌دستی و فرهنگی ـ گردشگری استان هرمزگان پاییز سال جاری در بندرعباس برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان افزود: این نمایشگاه در راستای اجرا و تحقق شعار سال از سوی مقام معظم رهبری «جهش تولید با مشارکت مردم» و دستور رئیس‌جمهور در توجه به مقوله صنایع‌دستی با اولویت ارتباط و هم‌افزایی با کشورهای همسایه با مشارکت استانداری، سازمان صمت، شهرداری بندرعباس، اتاق بازرگانی، سازمان تعاون امور روستایی و سایر ارگان‌های مرتبط برگزار می‌شود. 

او  بابیان اینکه این نمایشگاه برای اولین بار در استان برگزار می‌شود، ادامه داد: این رویداد فرصتی است برای اینکه ظرفیت‌های گردشگری و هنر دست فعالان صنایع‌دستی استان را  به کشور همسایه که قرابت و اشتراکات فراوانی در حوزه فرهنگی باهم داریم، به نمایش بگذاریم. 

محسنی اظهار کرد: و هنرمندان استان می‌توانند به شبکه‌ای از خریداران و مشتریان منطقه‌ای متصل شوند. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان تأکید کرد: برپایی این نمایشگاه و در کنار آن برگزاری نشست های تخصصی و پنل های آموزشی توسعه صنایع‌دستی، ضمن ایجاد فرصتی مناسب برای آسیب‌شناسی وضعیت صادرات صنایع‌دستی، شرایط ارائه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان در عرصه صادرات را فراهم می‌کند.