طرح خدمات الکترونیک قضایی جهادی رایگان در ۵۴ نقطه محروم استان هرمزگان اجرا شد

رئیس کل دادگستری هرمزگان از اجرای طرح خدمات الکترونیک قضایی جهادی رایگان در ۵۴ نقطه محروم این استان خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مجتبی قهرمانی اظهار کرد: خوشبختانه با اتخاذ تدابیر لازم از سوی معاونت فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان، طرح ارائه خدمات الکترونیک قضایی جهادی رایگان در ۵۴ نقطه محروم استان اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه پس از سفر اخیر رئیس قوه قضاییه به استان هرمزگان اجرای این طرح با شتاب هر چه بیشتر و به صورت مستمر در مناطق محروم و کم‌برخوردار هرمزگان عملیاتی شده است، بیان کرد: هدف از اجرای این طرح، عمل به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و تأکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر لزوم دسترسی آسان مردم به ویژه در مناطق محروم به خدمات قضایی مطلوب است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین تصریح کرد: یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح که با مشارکت کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و معاونت فناوری اطلاعات و برنامه ریزی دادگستری استان هرمزگان در حال انجام است، تسهیل دسترسی رایگان مردم به خدمات دستگاه قضایی است.

قهرمانی در ادامه افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، ارائه خدمات در این طرح جهادی که تمامی نقاط کم‌برخوردار استان را دربرمی‌گیرد، مقطعی نیست و به صورت مستمر در نقاطی که فاقد دفتر خدمات الکترونیک قضایی هستند، ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه اجرای طرح خدمات الکترونیک قضایی جهادی رایگان طی روزهای اخیر در دو روستای فارغان و سرخون در حال انجام است، گفت: در دوره تحول و تعالی قوه قضاییه، توجه به توانمندسازی فناورانه در ارائه خدمات الکترونیک قضایی به ویژه در نقاط کم‌برخوردار استان یکی از اولویت‌های مهم و اساسی دادگستری هرمزگان است که با همکاری مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، کانون دفاتر خدمات الکترونیک و دیگر ظرفیت‌های موجود به‌منظور کاهش مشکلات مردم و ایجاد دسترسی آسان اقشار مختلف به عدالت انجام می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email