به مناسبت هفته جهاد کشاورزی انجام می‌شود؛

بهره برداری از تعداد ۴۶ طرح تولیدی و عمرانی در اردبیل

اردبیل - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: تعداد 46 طرح تولیدی و عمرانی با اعتبار بالغ بر یک هزارو 662 میلیارد ریال و با اشتغالزایی مستقیم 782 نفر و اشتغالزایی غیر مستقیم 433 نفر درهفته جهاد کشاورزی سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از اردبیل، نوبخت اژدری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مراسم هفته جهاد کشاورزی از ۲۱ خرداد ماه لغایت ۲۷خرداد ماه برگزار خواهد شد و در طی هفت روز تعداد ۴۶ فقره از طرحهای مهم عمرانی و تولیدی به بهره برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول افزود: تعداد ۳۲ طرح در حوزه آب و خاک با صرف ۷۲۲ میلیارد ریال اعتبار در این ایام به بهره برداری خواهد رسید که طی  آن برای تعداد ۷۳۴ نفر به صورت مستقیم و برای تعداد ۳۹۵ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: تعداد ۴ فقره از این طرحها در حوزه دام و طیور با صرف اعتبار ۱۶۸میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید و برای تعداد ۳۴ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی در جمع بندی سخنان خود افزود: تعداد ۳ طرح در حوضه صنایع تبدیلی و تکمیلی با اعتبار ۴۹۸ میلیارد ریال، یک فقره در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال ، ۳ طرح در حوزه تحقیقات و ترویج کشاوزری با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال، یک طرح در حوزه شرکت شهرکهای کشاورزی با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال و دو طرح در حوزه امور عشایری با صرف اعتبار ۱۴۵ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد:  در مجموع با بهره برداری از ۴۶ طرح تولیدی و عمرانی برای  ۷۸۲ نفر به صورت مستقیم و برای تعداد ۴۳۳ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد که چهار هزار و ۲۲۲ خانوار از این طرحها بهره مند خواهند شد.

Print Friendly, PDF & Email