تصویب بسته تشویقی نوسازی مسکن در شهرهای سیستان و بلوچستان

زاهدان - رئیس اداره باز آفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از مصوب شدن بسته تشویقی نوسازی بافت‌های فرسوده در همه شهرهای مورد هدف بازآفرینی شهری تحت پوشش این اداره کل خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از زاهدان، سهیلا رضایی افزود: شرکت بازآفرینی شهری ایران با هدف تسهیل در نوسازی بسته‌های تشویقی ۱۹ بندی را تدوین و پس از تصویب در شورایعالی شهرسازی و معماری ایران به استان ها ابلاغ کرد.

وی افزود: این بسته‌های تشویقی مشوق های خوبی برای بهسازی و نوسازی مسکن در بافت فرسوده هستند که سازنده‌ها می‌توانند با استفاده از آن با کمترین هزینه نسبت به نوسازی مسکن خود اقدام کنند.

رئیس اداره باز آفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت:۱۵ شهر در حوزه این این اداره کل در  محدوده های هدف بازآفرینی شهری قرار دارند که  محدوده‌های اجرای  بسته تشویقی آنها درجلسه کمیسیون ماده(۵) تصویب شد

رضایی با بیان اینکه این مشوق‌های کالبدی براساس گروه‌بندی‌هایی مصوب شده‌اند، گفت: بر اساس شرایط بهره‌مندی و ضوابط تشویقی، این تقسیم‌بندی در چهار گروه انجام شده است.

وی ادامه داد: گروه اول شامل بازآفرینی یکپارچه در قالب بلوک شهری، گروه دوم نوسازی در مقیاس محورهای اصلی محله‌ای و گروه سوم شامل نوسازی در عمق بافت فرسوده شهری می‌شود و گروه چهارم نیز نوسازی قطعات غیرقابل تجمیع را در بر می‌گیرد.

رئیس اداره باز آفرینی شهری اداره کل راه و  شهرسازی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند با مراجعه به شهرداری‌ها اقدام به پیگیری بهره‌مندی از شرایط و این بسته‌های تشویقی به منظور بازسازی و نوسازی بافت فرسوده کنند.

Print Friendly, PDF & Email