تلاش برای مهار آتش سوزی جنگل های گردکانه شهرستان بدره ادامه دارد

ایلام - مدیرکل ستاد بحران استانداری ایلام از ادامه تلاش برای اطفا آتش سوزی در جنگل های گردکانه شهرستان بدره از توابع این استان در دامنه ارتفاعات کبیرکوه خبر داد و گفت: یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر برای کمک به انتقال اب و خاموش کردن اتش به منطقه اتش سوزی اعزام شد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از ایلام، مجید بگلریان روز دوشنبه اظهار کرد: از ساعت پنج بامداد امروز، آتش سوزی گسترده در منطقه «گردکانه» زرانگوش شهرستان بدره رخ داده که با وجود حضور حدود ۵۰ نفر از عوامل منابع طبیعی، داوطلبان مردمی و نیروهای دستگاههای اداری از جمله فرماندار منطقه تاکنون این آتش سوزی مهار نشده است.

وی افزود: با توجه به حجم این آتش سوزی، صعب العبور بودن منطقه و عدم مهار آن تا کنون، با هماهنگی های انجام شده با استاندار ایلام و ستاد مدیریت بحران کشور، اعزام یک فروند بالگرد جمعیت هلال احمر درخواست شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام اظهار کرد: بالگرد هلال احمر مجهز به سیستم آب پاشی است که انتظار می‌رود با استفاده از حمل آب از سد سیمره شهرستان بدره، به‌زودی شاهد مهار این آتش سوزی در جنگلهای این منطقه باشیم.

بگلریان‌ خاطرنشان کرد:هم اکنون عملیات اطفای حریق همچنان ادامه دارد که پس از پایان کار و پایش منطقه حجم خسارات اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۳۵ حادثه آتش سوزی در سطح جنگل ها و مراتع استان ایلام روی داده است.

رشته کوه ۱۶۰ کیلومتری کبیرکوه به عنوان زیستگاه متنوع جانوری و ذخیرگاه ژنتیکی گیاهان زاگرس مناطق شهری ، روستایی و عشایری استان مرزی ایلام را در دو سوی خود دارد.

دامنه های جنگلی کبیرکوه به عنوان مهم ترین و بزرگترین رشته کوه در روزهای سوزان تابستان به خصوص در چند سال گذشته از مهم ترین طعمه های بروز اتش سوزی جنگل و مرتع در استان ایلام بوده است.

زیستگاه تحت حفاظت زیست محیطی حیات وحش بدره در دامنه شرقی کبیرکوه قرار دارد زیستگاهی که جنگل گردکانی در محدوده ان قرار دارد.

Print Friendly, PDF & Email