یک فعال سیاسی، اجتماعی اصلاح طلب مطرح کرد؛

فرصت‌ها و مطالبات مردمی استان هرمزگان از دولت چهاردهم

هرمزگان - علی رئوفی، یک فعال اجتماعی، سیاسی اصلاح طلب با اشاره به عزم و اراده مردم با دستان خالی برای حضور در انتخابات گفت: امروز مردم با اعتماد خود به بزرگان، رئیس جمهور منتخب خود را انتخاب کرده‌اند، اکنون فرصت آن است تا فرصت‌ها و مطالبات آنان مورد توجه قرار بگیرد. برخی از این فرصت‌ها و مطالبات را در این مطلب خواهید خواند.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از هرمزگان، علی رئوفی، فعال سیاسی اجتماعی اصلاح طلب گفت: انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، در استان هرمزگان ثابت کرد عزم و اراده مردم و مشارکت آنان حتی با دست خالی مصداق خواستن توانستن است. حضور بزرگان ونخبگان و پیشکسوتان استان در ستادها عامل انگیزشی برای فعالین ستادها ومردم شریف استان شد.

وی ادامه داد: بهره‌مندی ازدیدگاه‌های مشورتی این عزیزان ان شاالله در دولت عدالت وانصاف برای ایران دکتر پزشکیان در کنار نسل نخبه، توانمند و کارآمد جوان، نویدبخش عمران، توسعه وآبادانی هرمزگان پهناور و یکپارچه خواهد بود. بدیهی است صاحبان اندیشه و قلم، فعالین سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از هم‌اکنون بایستی مطالبات بر حق مردم را آماده و نشر بدهند تا با تشکیل دولت چهاردهم قابل پیگیری و اجرا و اقدام گردد.

رئوفی با اشاره به استراتژیک بودن استان هرمزگان در کشور، گفت: بیش ازهفتاد درصد واردات و صادرات ایران اسلامی از بنادر بزرگ این استان است. هرمزگان پتانسیل اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی عظیم منطقه جنوب کشور به حساب می‌آید.

وی اضافه کرد: اما متاسفانه پس از ۴۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، این استان در رتبه نخست فقر و فلاکت و بیکاری ومحرومیت است. اهتمام و توجه و اقدام نسبت به اندک مطالبات ذیل مردم را قطعاً ازاین وضعیت نابهنجار نجات خواهد داد.

 

برخی از این مطالبات به شرح ذیل است:

۱- صدور مجوز بانکرینگ سوخت و صدور مجوز طرح رزاق و حذف پدیده قاچاق سوخت که توسط نیسان‌ها و موتور سیکلت‌های سوخت بر که از سر ناچاری و بیکاری و برای کسب لقمه‌ای نان، هم جان خود وجان و سرمایه مردم شریف استان خصوصاً حوزه شرق را درآتش سومدیریت و بی‌تدبیری روزانه می‌سوزاند.

۲- استفاده از مدیران و نیروهای کارآمد و تحصیل کرده، نخبه و توانمند استان از مذاهب و اقوام شهروند هرمزگان در مناصب کشوری واستانی.

۳-اشتغال شهروندان و جوانان هرمزگانی درصنایع کوچک و بزرگ مستقر در استان.

۴- آزادی ورود و خروج اتومبیل‌های مناطق آزاد به سرزمین اصلی.

۵- ایجاد مناطق ویژه تجاری و صنعتی و مناطق آزاد در بنادر و شهرستان‌های شرق وغرب و نواحلی ساحلی بزرگ استان.

۶- رشد و توسعه مناطق محروم استان خصوصاً بخش احمدی، فارغان و بشاگرد.

۷- بیمه نمودن محصولات زراعی و باغی کشاورزان زحمتکش و محروم استان که هرساله متضرر هستند.

۸- پرداخت حق آلایندگی صنایع به استان.

۹- اهتمام به ساخت و تکمیل بیمارستان‌ها و مراکزبهداشتی، درمانی به عنوان مراکز اصلی بهداشت و درمان آحاد مردم شریف استان.

۱۰- هزارکیلومتر نوار ساحلی با مساحت جزایر چهارده گانه هزار و پانصد کیلومتر، لذا توجه جدی به اقتصاد دریامحور و اشتغال و توسعه مراکز تفریحی و سیاحتی و رفاهی.

۱۱- سه بانده نمودن بزرگراه ترانزیتی بندرعباس به سیرجان، بندرعباس به میناب و رودان و بندرلنگه و پارسیان با توجه به عبور هزاران کامیون و سواری در طول شبانه روز.

۱۲-دو بانده نمودن جاده میناب به جاسک، میناب به بشاگرد با توجه به بارترافیکی زیاد مسیر. (جاده‌های مرگ)

۱۳- ایفای نقش مسئولیت اجتماعی صنایع بزرگ مستقردر استان (نفت، فولاد، آلومینیم، بنادر، گمرگات و مناطق ویژه اقتصادی و تجاری و مناطق آزاد) نقش عظیمی در تولید ثروت و کمک به اقتصاد کشور دارند، دراستان بسیاراندک است.

۱۴- توسعه سواحل مکران (جاسک، سیریک ومیناب) بنابر دستورمقام معظم رهبری که در بند بیست و یکم برنامه ششم توسعه ابلاغ گردیده است. (توسعه اقتصاد دریایی جنوب کشور)

۱۵- ارتقا روستاها، دهستان‌ها، بخش‌ها دراستان هرمزگان بسیار کند و بطئی است و باعث نگرانی مردم از حاکمیت شده است. بخش‌ها و شهرهای زیادی از لحاظ شاخص و تراکم جمعیت و زیرساخت رشد و توسعه آماده ارتقا به شهرستان را دارند، ولی در پیچ و خم اداری راکد و معطل مانده است. ارتقا قطعاً درتوسعه وآبادانی مناطق نقش به سزایی ایفا خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email