نصب ۱۵۰۰ پرچم مزین به پیام‌های ماه محرم در سطح شهر قزوین و نواحی منفصل شهری

قزوین- مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین از نصب ۱۵۰۰ پرچم مزین به پیام‌های ماه محرم در سطح شهر قزوین و نواحی منفصل شهری همزمان با ماه محرم خبر داد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از قزوین، علیرضا منجم با اعلام این خبر اظهار کرد: همزمان با آغاز ماه محرم، فضاهای شهری با محتوا و پیام های مکتب عاشورا در قالب طرح های فرهنگی در معابر، میادین و پل ها مزین شد.

وی با اشاره به سیاهپوش کردن و فضاسازی به مناسبت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبداله الحسین (ع) افزود: بیش از ۲۵ هزار متر ریسه مشکی و قرمز در معابر و میادین نصب شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین افزود: همچنین با هدف هویت بخشی به فضاهای شهری، فضاآرایی متناسب با ایام محرم، اهتزاز پرچم در ابعاد ۹ در ۱۶، ۵۲ عدد سازه نوری، ۱۰ عدد شمعدان در میدان نصر و مقابل سردرب عالی قاپو برای اولین بار جانمایی و نصب شد.

منجم خاطرنشان کرد: نصب تعداد ۶۰ عدد  علم و کتل، ۲۰ عدد المان علامت از دیگر اقدامات این سازمان بود.

وی ادامه داد: همچنین به همین مناسبت بنرهای ویژه محرم بر روی سازه های تبلیغاتی ، معابر و میادین طراحی و نصب شد.

منجم ادامه داد: فضاسازی ویژه پیاده راه فرهنگی سبزه میدان، میدان مینودر، خیابان های شهدا، شهید طالقانی، بوعلی، خیام، سعدی و سلامگاه توسط سازمان زیباسازی شهرداری قزوین انجام شد.

وی اضافه کرد: امسال با آذین بندی شهر با ریسه های قرمز در ایام محرم در برخی معابر پرتردد شهر و پل ها از جمله قدس، نادری و راه آهن و خیابان سعدی و میادین نصر، سرداران، ارتش، سید حسن نصراله و… فضای معنوی ویژه ای را در شب ها ایجاد کرده ایم.

منجم گفت: در راستای کمک به هیئات مذهبی امسال فضاهایی را برای تبلیغات به آنان اختصاص دادیم ضمن اینکه مقادیر قابل توجهی ریسه و پرچم های مشکی و قرمز به بیش از ۵۰ هیئت، مساجد و تکایا اهدا شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین یادآور شد: به نشانه عشق، وفاداری و ارادت به سید الشهدا (ع) همانند سال های گذشته متن نوشته ای از طریق سیستم لگوپروژکتور بر روی جداره المان میدان مینودر اکران شده است.

Print Friendly, PDF & Email