هشدار به بیماران تنفسی منطقه سیستان/ در فضای توفانی تردد نکنید

سیستان و بلوچستان - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: شهروندان در هنگام توفان تا حد امکان در فضای باز و خارج از منزل قرار نگیرید و همچنین از تردد غیر ضروری سالمندان، کودکان،افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی عروقی در فضای باز جلوگیری شود.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین از سیستان و بلوچستان، مجتبی رفیق دوست روز پنجشنبه اظهار کرد: براساس آمارهای اعلام شده در هنگام وقوع توفان تعداد بیماران مراجعه کننده از قبیل بیماران قلبی عروقی، مشکلات چشمی، تنفسی به بخش بهداشت و بیمارستان‌ها افزایش پیدا می‌کند و همچنین در هنگام توفان، کاهش دید سبب بار ترافیکی بیشتر شده و این امر باعث افزایش تصادفات جاده‌ایی می‌شود.

وی تاکید کرد: مردم منطقه سیستان، در هنگام وقوع توفان‌ مراقب سلامتی خود باشند و از تردد غیر ضروری در فضای باز پرهیز کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: در هنگام توفان شعاع دید رانندگان کاهش می‌یابد، بنابراین لازم است از سفرهای غیر ضروری در این مواقع خودداری شود و چنانچه بنا به ضرورت در جاده و در حال رانندگی هستید، حتما چراغ‌های خودرو خود را روشن کرده و ضمن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی با دقت و با سرعت مناسب رانندگی کرده و در صورت لزوم تا برطرف شدن شرایط حاد، اتومبیل را در نقطه امن متوقف کنید.

Print Friendly, PDF & Email