بر اساس پایش وزارت میراث فرهنگی سهم استان هرمزگان از تسهیلات بانکی تبصره ۱۸، ۳۲۲ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان گفت: در پایش استانی که وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام داده است سهم استان هرمزگان از تسهیلات بانکی تبصره ۱۸ قانون بودجه حدود ۳۲۲ میلیارد تومان است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، صالح دریانورد ظهر یکشنبه در کارگروه ویژه گردشگری استان هرمزگان که با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد در خصوص مهمانسراهای ادارت و سازمان‌های دولتی اظهار کرد: ظرفیت هتل در استان هرمزگان محدود است و چیزی حدود چهار هزار تخت در استان وجود دارد.

وی عنوان کرد: اقامت یک بخشی از هزینه‌هایی است که در گردشگری برای گردشگر ایجاد می‌شود و با توجه به حجم زیاد مسافر در برخی از ایام در هرمزگان باید به متفاوت بودن سطح درآمد گردشگران نیز توجه شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هرمزگان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال حدود ۱۷ میلیون نفر سفر دریایی صورت گیرد، ابراز داشت: در ایام عید آموزش و پرورش با هم‌افزایی که دارد ظرفیت‌های خود را در اختیار بخش زیادی از مسافران قرار می‌دهد.

کارگروه ویژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور وزیر میراث فرهنگی

دریانورد با بیان اینکه ظرفیت‌ها باعث هم‌افزایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های اقامتی دستگاه‌های اجرایی محدود کننده نیست بلکه تنوع و دگرگونی اقامت‌گاه‌ها باعث جذب گردشگر در استان خواهد شد.

وی تشریح کرد: در پایش استانی که وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام داده است سهم استان هرمزگان از تسهیلات بانکی تبصره ۱۸ قانون بودجه حدود ۳۲۲ میلیارد تومان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی هرمزگان با بیان اینکه سهم هرمزگان یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض دولت است، ابراز داشت: در حوزه زیرساخت‌های گردشگری کمک‌های خوبی شده است. ۳۲ میلیارد و ۵۸۵ میلیون تومان برای بهبود زیرساخت‌های گردشگری به استان هرمزگان تخصیص داده شده است.

Print Friendly, PDF & Email