تعطیلی چند بازار و ضد عفونی مداوم معابر

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس ضمن تشریح اقدامات پیشگیرانه در ارتباط با بیماری کرونا، گفت: تعطیلی چند بازار، ضدعفونی مکان‌های پر تردد و اطلاع‌رسانی در خصوص اقدامات فردی و اجتماعی در حال انجام است.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، اسماعیل موحدی نژاد در ارتباط با اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری به منظور پیشگیری از گسترش بیماری کرونا، اظهار کرد: با اعلام مثبت شدن این بیماری در کشور و تشکیل ستادهای ملی، استانی و شهرستان بندرعباس، ستاد مربوطه در شهرداری بندرعباس نیز با مسئولیت معاون خدمات شهری راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به اینکه تمام بخش‌های شهرداری در این زمینه فعالیت‌های لازم را در دستور کار قرار داده‌اند، افزود: اقدامات پیشگیرانه پس از اعلام رسمی، در شهر بندرعباس آغاز شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: ضد عفونی ساختمان‌های مجموعه شهرداری، معابر عمومی پرتردد، بازارها، ترمینال‌های مسافربری، تاکسی‌ها، اتوبوس‌ها و غیره از جمله اقداماتی است که در بندرعباس آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

موحدی‌نژاد تصریح کرد: تعطیلی بازار کارگزاری(محل فروش پرندگان)، تعطیلی شب بازار طالقانی، بازار دستفروشان پیاده راه حافظ، دستفروشان ماهی‌فروش و غیره از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا است.

وی ادامه داد: انتقال ماهی‌فروشان به بازار جدید و عرضه ماهی در شرایط مناسب‌تر از قبل، یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته است.

این مقام مسئول اضافه کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس نیز به وسیله ماشین‌های آتش‌نشانی ضمن ضد عفونی بوستان‌های ساحلی و پارک‌های محل تجمع شهروندان، تذکرات لازم در جهت عدم اسکان و استقرار مسافرین را در دستور کار دارند.

موحدی‌نژاد از فعالیت گروه نجات و امداد مردمی با عنوان«نام» در زمینه ضد عفونی شهر خبر داد و تصریح کرد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری نیز مامورت ممنوعیت عرضه کلیه خدمات تفریحی و عرضه مواد غذایی در بوستان‌های شهر را اجرا کرده تا امنیت بیشتری در زمینه پیشگیری از این بیماری برقرار باشد.

وی همچنین از ضد عفونی میدان میوه تره‌بار، دانشگاه‌ها و ورزشگاه‌ها به عنوان دیگر مکان‌های پرتجمع شهر یاد کرد.

معاون شهردار بندرعباس در انتها نیز از نصب ۴۰ دستگاه تابلوی اطلاع‌رسانی و تبلیعات محیطی در سطح شهر با محتوای پیشگیری از کرونا خبر داد.