افتتاح دو پروژه برق رسانی به روستاهای هرمزگان با دستور رئیس جمهور

پروژه برق رسانی به دو روستای استان هرمزگان با حضور معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و به دستور رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بندرعباس، روستاهای سربند و دهانه گیرای شهرستان حاجی اباد با ۲۰ خانوار دو روستای برق دار شده هستند که با دستور دکتر روحانی از طریق ویدئو کنفرانس برق دار شدند. برای تامین برق این روستاها از پنل های خورشیدی استفاده شده که طی دو ماه و با اعتبار ۱۴میلیارد ریال تامین برق شده اند.

وزیر نیرو در این آیین گفت: هم اکنون ۳۵ روستا در هفته در سراسر کشور برق دار می شوند که طی دوره دولت تدبیر و امید ۳ هزارو ۷۹ روستا تامین برق شده اند. 

دکتر رضا اردکانیان افزود: به مناسبت روز ملی روستا و عشایر ۱۵۰ روستا در کشور از نعمت برق برخوردار می شوند. 

اردکانیان در ادامه با اشاره به آغاز طرح برق امید اضافه کرد: این طرح به عنوان مصوبه دولت از آبان ماه آغاز می شود که طبق ارزیابی صورت گرفته نیمی از جمعیت روستایی کشور از طرح برق امید برخوردار می شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در مراسم بهره برداری از ۲ طرح برقرسانی به روستاهای حاجی آباد هرمزگان گفت : ۱۵۰ روستای برقدار شده در کشور جمعیت بالای ۱۰ خانوار و ۴۵ روستا نیز کمتر از ۱۰ خانوار جمعیت دارند .

وی با بیان اینکه هم اکنون ۵۷ هزار و ۵۷۰ روستا در کشور برق دار هستند ، افزود : تا پایان دولت تدبیر و امیدنیز ۶۲۵ روستا شامل ۴۵۵ روستای بالای ۱۰ خانوار و ۱۹۰ روستای زیر ۱۰ خانوار نیز برقدار می شوند .

مدیرعامل شرکت توزیع برق در پایان مراسم گفت : سیستم های خورشیدی استفاده شده در این روستاها با توان دو هزارو ۵۰۰وات است که در نوع خود در کشور منحصر به فرد است. برای تامین برق مناطق روستایی در کشور از سیستم های یک هزار وات استفاده می شود که برای نخستین بار در کشور از پنل های دو هزارو ۵۰۰ وات برای روستاهای استان استفاده شده است.

آیین افتتاح برق رسانی به این دو روستا به مناسبت روز ملی روستا و عشایر و همزمان با ۱۴۸ روستا در سراسر کشور با حضور مهندس حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و با دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد