تعطیلی دفاتر مشاور املاک اجحاف در حق مستاجران است

رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک شهرستان بندرعباس گفت: تعطیلی دو هفته ای دفاتر مشاور املاک نه تنها کمکی به پیشگیری بیماری کرونا نمی کند بلکه موجب سردرگمی مردم و احجاف در حق مستاجران خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، امید رنجبر، اضافه کرد: مشاورین املاک بیشتر از هر صنف دیگری می تواند پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و خدمات مورد نیاز مردم در این روزها را ارائه کنند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه می گویم تعطیلی مشاوران املاک اجحاف در حق مستاجران می باشد به این دلیل است که در برخی قرارداد های اجاره مسکن عنوان شده در صورت عدم تخلیه به موقع ملک، مستاجر بابت هر روز بیشتر ماندن باید جریمه پرداخت کند.

رنجبر تصریح کرد: تعطیلی دو هفته ای مشاورین املاک می تواند موجب متضرر شدن مستاجرین و مالکین شود زیرا برای تمدید قرار داد و یا پیدا کردن واحد مناسب طی این مدت آنها با مشکل مواجه خواهند شد.

رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک شهرستان بندرعباس اضافه کرد: ضمن اینکه بسیاری از معاملات املاک نیم کاره مانده و طی این دو هفته هیچ اقدامی در خصوص آنها نمی توان انجام داد و این در حالی است که دفاتر اسناد رسمی مشمول تعطیلی نیستند و همین موجب سردرگمی بیشتر مردم خواهد شد.

وی ادامه داد: برای مثال فردی که برای فروش ملک خود اقدام کرد و خریدار نیز چک مورد نظر را به مشاور املاک تحویل داد و اقدامات برای تغییر سند انجام شده اما به دلیل تعطیلی فروشند نمی تواند چک خود را دریافت کند که این امر موجب می شود معامله آنها دچار مشکل شود.

وی با اشاره به هزینه های بالای دیگر رسته های تحت پوشش این اتحادیه گفت: اعضای تحت پوشش این اتحادیه شامل رسته املاک و نمایشگاه های اتومبیل و پارکینگ بوده که مکان صنفی آنها دارای هزینه های بالایی است هزینه هایی همچون آب ، برق ، دستمزد کارگر، اجاره بهای سنگین ملک و هزینه هایی که باید در حق اداراتی همچون شهرداری و دارایی پرداخت کنند که علی رغم این تعطیلی ها باید تمام این هزینه ها پرداخت شود.

رنجبر اظهار امیدواری کرد؛ که مسئولین ادارات مذکور در خصوص نحوه محاسبه مالیات و عوارض ها عدم درآمد در موقعیت کرونایی را برای اعضای این صنف لحاظ کنند.

Print Friendly, PDF & Email