۸۶ هزار تن لاستیک از گمرکات هرمزگان ترخیص شد

استاندار هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون افزون بر ۸۶ هزار تن لاستیک باری، سنگین و سایر لاستیک‌ها از گمرکات استان ترخیص شده است.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، فریدون همتی در تشریح آخرین وضعیت ترخیص کالاها از گمرکات هرمزگان افزود: ۹۲ هزار و ۳۹۳ حلقه انواع لاستیک به وزن سه هزار و ۶۵۱ تن در جریان تشریفات گمرکی قرار دارد که پس از دریافت مجوزهای قانونی در چند روز آینده از گمرکات هرمزگان ترخیص می‌شود.

وی ادامه داد: گمرکات این استان تمامی تسهیلات گمرکی از جمله ترخیص نسیه و درصدی را در راستای آسان سازی فرآیند ترخیص محموله‌های لاستیک به واردکنندگان این کالا ارائه می‌دهند.

به گفته استاندار هرمزگان، افزون بر یک میلیون و ۸۳۰ هزارتن کالای اساسی و غیراساسی مورد نیاز در تولید کشور از ابتدای مهرماه امسال تا ۲۱ آذرماه سال جاری از گمرکات استان ترخیص شده است و ۲۱۱ هزار و ۳۷۲ تن از این کالاها درجریان تشریفات گمرکی قرار دارد.

همتی ابراز داشت: همچنین در سفر معاون اول رئیس جمهور به هرمزگان و مصوبه هیات دولت در خصوص ترخیص فوری کالاهای اساسی بدون کد رهگیری بانک از اول مهر امسال تا ۲۱ آذر سال جاری افزون بر ۷۴۸ هزار تن کالای اساسی از گمرکات ترخیص شده و ۹۹ هزار و ۵۰۰ تن کالا در جریان تشریفات گمرکی است.

Print Friendly, PDF & Email