صادرات ۱۵۰ هزار تن کالا در دو ماه اخیر از منطقه ویژه پارسیان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با بیان اینکه طی دو ماه اخیر ۱۵۰ هزار تن کالا صادر شده است، گفت: پارسیان ظرفیت های بین المللی دارد که می تواند مقصدی مطمئن برای سرمایه گذاران باشد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، سید علی اصغر علامه ظهر سه شنبه در دیدار با خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، با بیان اینکه نگاه ویژه سه قوه به منطقه ویژه پارسیان موجب رونق اقتصادی منطقه می شود، بیان داشت: دولت و مجلس و قوه قضائیه با نگاه ویژه به منطقه اقتصادی پارسیان می توانند علاوه بر رونق اقتصادی زمینه ایجاد شغل پایدار در منطقه را نیز فراهم کنند.
 وی با بیان اینکه پارسیان مظلوم و غریب واقع شده است، اظهار کرد: علیرغم پتانسیل های منحصر به فرد و جذاب پارسیان، اما متاسفانه از سمت هرمزگان مورد کم لطفی قرار گرفته و به همین منظور موقعیت های خوبی در این منطقه از دست رفته که باید جبران شود.
علامه با اشاره به مناطق ویژه وزارت صمت، اظهار کرد: وزارت صمت چهار منطقه ویژه دارد که دو منطقه پارسیان و خلیج فارس آن در هرمزگان واقع شده که نیازمند توجه ویژه در به منظور بهره گیری از تمامی ظرفیت آنها است.
وی با بیان اینکه پارسیان دارای ظرفیت های بین المللی است، بیان داشت:  منطقه ویژه پارسیان دارای ظرفیت های بسیار و بین المللی است که می تواند  مقصد مطمئن برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی باشد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان  با بیان اینکه پارسیان نیازمند حمایتی و پشتیبانی استانی و کشوری است، تصریح کرد: با توجه به اینکه  این منطقه ارزش افزوده مناسبی برای استان و کشور دارد توجه به آن یک امر ضروری است.
آغاز عملیات اجرایی ۱۰ پروژه سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان طی امسال
وی با بیان اینکه عملیات اجرایی ۱۰ پروژه سرمایه گذاری در این منطقه در سال جاری آغاز خواهد شد. اضافه کرد: حداقل ۴۰۰ میلیارد تومان زیر ساخت  تا بهمن سال جاری اجرایی و زیر ساخت های  این منطقه در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
وی اظهار کرد: با تمامی هلدینگ های توسعه ایی مانند شستا، ساتا، بنیاد مستضعفان، سازمان بازنشستگی مکاتبه و مذاکره کرده و از همه مجموعه ها برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه پارسیان دعوت می کنیم.
وی با بیان اینکه کشور در شرایط خاصی قرار دارد، تصریح کرد: به دنبال جذب ظرفیت مردمی، سرمایه گذاران در حوزه مینی فاینری و صنایع کوچک هستیم  و بر این اعتقادیم که باید از سرمایه گذاران کوچک حمایت کرد.
خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت هرمزگان نیز در این دیدار بیان داشت: منطقه ویژه پارسیان در استان به ویژه  در منطقه غرب هرمزگان از مناطق منحصر به فردی است که موجب رونق و پویایی اقتصادی خواهد شد.
وی گفت: شرکت ها و مجموعه های توسعه ایی کشور در حوزه سرمایه گذاری با سرمایه گذاری در منطقه ویژه پارسیان می توانند موجب  رونق اقتصادی  شوند. باید به سمت حمایت و بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاری واحدهای توسعه ایی رفت.
قاسمی تصریح کرد: راه اندازی بندر پارسیان می تواند رونق و توسعه غرب استان هرمزگان را رقم بزند و در این راستا سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان به عنوان قائم مقام وزیر صمت در استان آمادگی کامل برای حمایت و پشتیبانی از منطقه ویژه پارسیان را دارد.

Print Friendly, PDF & Email