تعدیل روشنایی ۱۴ هزار چراغ معابر برای بهینه سازی مصرف در زمستان

معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان از تعدیل روشنایی و خاموش نمودن ۱۴ هزارو ۷۵۹ چراغ روشنایی معابر با هدف کاهش مصرف برق در فصل زمستان خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، حمید ساعدپناه افزود: خاموشی چراغ های معابر به صورت یک درمیان و در معابر اصلی شهری و جاده ها اجرا می شود و چراغ های روشنایی محلات شامل این طرح نمی باشد. با اجرای این طرح حدود ۳ هزارو ۱۰۷ کیلووات در بار شبکه صرفه جویی می شود.

ساعدپناه اظهارداشت: این طرح همزمان با سایر نقاط کشور در استان اجرا شده که تلاش می شود با تعدیل روشنایی معابر درون شهری مصرف برق زمستان کاهش یابد. وی اضافه کرد: افزایش سرما در مناطق سردسیر کشور منجر به افزایش مصرف گاز و محدودیت در تامین سوخت نیروگاههای کشور شده است. درصورتی که مشترکین ۱۰ درصد از مصرف برق خود را کاهش دهند مشکلی بابت تامین برق وجود نخواهد داشت. ساعدپناه هدف از اجرای این طرح را صرفه جویی در مصرف برق و کاهش تولید نیروگاهها عنوان کرد و افزود: به دنبال کاهش دمای هوا و افزایش مصرف حامل های انرژی برای گرمایش منازل در اکثر نقاط کشور، طرح های متعددی در سراسر کشور اجرا شد که تعدیل چراغ های روشنایی معابردرون و برون شهری یکی از این طرح های اجرا شده است.

معاون بهره برداری شرکت توزیع برق هرمزگان یادآورشد: با توجه به افزایش مصرف انرژی کشور به دلیل کاهش دمای هوا ، ضروری است مشترکان با رعایت اصول بهره وری انرژی و جلوگیری از مصارف مازاد، همراه خدمت گزاران خود در بخش تامین انرژی برق باشند.

Print Friendly, PDF & Email