مدیر کل اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان:فولاد هرمزگان نماد فرهنگ کار است

مراسم افتتاح خانه فرهنگ کاردر فولاد هرمزگان با حضور مدیرکل اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی ، مدیرعامل و معاونان شرکت فولاد هرمزگان در محل شرکت فولا هرمزگان برگزار شد .

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، در این مراسم مهندس فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و ولادت با سعادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و رز زن و روز مادرگفت :  حدود ۸ درصد فولاد ایران را تولید می کنیم و .امیدوارم که با ایجاد طرحهای توسعه ای فولاد در استان هرمزگان ، این استان به قطب سوم فولاد ایران تبدیل شود. وی با تاکید بر اهمیت ایمنی و سلامتی کارکنان در فولاد هرمزگان گفت : از ابتدای همه گیری این بیماری ، فولاد هرمزگان در راستای حفظ سلامتی کارکنان و خانواده های محترم انها اقدامات قابل توجهی را انجام داده است . شیفت بندی  کارکنان ، توزیع اقلام بهداشتی بین کارکنان و خانواده های آنها ، عدم حضور کارکنان دارای  بیماری زمینه ای در محل کار با پرداخت حقوق بصورت کامل  ، ضد عفونی  کردن معابر وسرویس های ایاب ذهاب ، راه اندازی سامانه غربالگری آنلاین و انجام تست های تشخیص کرونا در محل شرکت،  گوشه ای از فعالبت های فولاد هرمزگان در جهت حفظ سلامت کارکنان و خانواده های آنها می باشد که به تبع آن جامعه شهری بندرعباس نیز از آن منفت خواهد برد

ارزانی در ادامه تعمیرات اساسی سالیانه واحد احیا مستقیم فولاد هرمزگان که ماه پیش انجام شد را یکی از بی نظیرترین این تعمیرات در نوع خود دانست  و گفت:  توانستیم با بکار گیری حدودا ۱۷۰ هزار نفر ساعت نیروی انسانی و در حالیکه با بیماری کویید -۱۹ نیز مواحه بودیم ، با برنامه ریزی دقیق در واحد HSE  و انجام تستهای کرونا و مدیریت افراد، این فعالیت گسترده و عظیم را به نحو مطلوب به پایان برسانیم .

مدیرعامل فولاد هرمزگان اما خارق العده ترین فعالیت این شرکت در پنج ماه گذشته را کسب ۴ رکورد متوالی تولید تختال دانست و اظهار داشت : با تمام این محدودیت ها  ، توانستیم با برنامه ریزی و  تلاش شبانه روزی  در پنج ماه چهار بار رکورد تولید تختال را بهبود ببخشیم و جا دارد از کلیه همکاران که با یک کار گروهی و همدلی این رکوردها را به ثبت رساندند تقدیر و تشکر نمایم .

مهندس ارزانی با اشاره به سرمایه های انسانی سازمانها گفت : سرمایه هر شرکت کارکنان آن هستند .ما هیچ وظیفه ای مهمتر و بالاتر از آموزش ، پرورش و تربیت نیروی انسانی نداریم .بی شک تلاش ما در این راه منجر به تحول در جامعه خواهد شد

مدیرعامل فولا هرمزگان با بی اثر خواندن تحریمها گفت : ما  توانستیم با اتخاذ استراتژی های مناسب ضمن تامین نیاز داخل و رعایت قوانین و مقرررات ، صادرات محصول خود را نیز انجام دهیم . وی تحریمها را باعث شکل گیری نهضت بومی سازی دانست که در لوای آن جوانان متخصص این مرز و بوم توانستند بسیاری از نیاز های صنایع را مرتفع نمایند و اظهار داشت: .فولاد هرمزگان با همین رویکرد و با تشکیل دپارتمان بومی سازی اقدامات فابل توجهی در حوزه بومی سازی انجام داده است تا آنجا که اخیرا رئیس هیات عامل ایمدرو از اقدامات انجام شده در حوزه بومی سازی د راین شرک تقدیر نموده اند  .

مهندس ارزانی با اشاره به مسئولیت های اجتماعی فولاد هرمزگان گفت : تمام تلاش ما این است که در حد توان و در چهار چوب قوانبن سازمان در این حوزه مشارکت داشته باشیم.

 ارزانی اشاره ای نیز به حساب های بانکی فولاد هرمزگان داشت و تصریح کرد : فولاد هرمزگان هیچ حساب بانکی در شهر و یا استان دیگر به غیر از استان هرمزگان و شهر بندرعباس ندارد و تمام پرداختها ی قانونی و مالیاتها به اداره مالیات استان و در شهر بندرعباس انجام می شود .

وی با اشاره به اینکه تولید تختال جلوتر از برنامه پیش می رود گفت : در بحث تولید تختال  ۱.۵ درصد از برنامه تولید بالاتر و در تولید آهن اسفنجی ۷ درصد از میزان تولید سال قبل بالاتر هستیم .

وی همچنین خبر خوبی برای ذینفعان شرکت داشت و گفت : طرح توسعه زیر سقف فولاد هرمزگان در حال اجرا است که با اتمام آن  از ۱ میلیون ۵۰۰ هزارتن تختال به ۲ میلیون تختال خواهیم رسید .

ارزانی در ادامه گفت : این طرح توسعه توسط کارکنان متخصص فولاد هرمزگان و با همکاری شرکت ها ی داخلی و با هزینه فولاد هرمزگان انجام خواهد شد .

در ادامه هادی ابراهیمی مدیر کل کار تعاون و رفاه اجتماعی اسنان هرمزگان شرکت فولاد هرمزگان ضمن تقدیر و تشکر از مدیران و کارکنان فولاد هرمزگان، این شرکت  را در همه  حوزه های تخصصی ، فرهنگی اجتماعی و ورزشی پیشتاز دانست و  گفت :

ما در برخی از سازمانها خانه فرهنگ کار را ایجاد میکنیم تا فرهنگ کار را توسعه بدهیم .ولی در برخی از سازمانهای دیگر می بینم که آن سازمان نماد فرهنگ کار است . فولاد هرمزگان یکی ازهمان سازمانهایی هست که فرهنگ کار بخوبی در آن پیاده شده است و نمونه آن ضرب المثل معروف هست که مشک آن است که ببوید نه آنکه عطار بگوید .

مدیر کل اداره تعاون، کار و  رفاه اجتماعی با اشاره به نقش سرمایه های انسانی در سازمانها گفت :  وضعیت تولید و فعالیت های شما به خوبی نشان می دهد که فرهنگ کار در این شرکت جاری است . امکان ندارد ما سرمایه اجتماعی نداشته باشیم و بتوانیم سرمایه های اقتصادی و انسانی را به کار ببریم .چون مهمترین عامل قوام دهنده و رشد دهنده سرمایه های اقتصادی ، طبیعی و انسانی ، سرمایه اجتماعی است و نشانه های سرمایه های اجتماعی همین مواردی است که در فولاد هرمزگان شاهد آن هستیم این سرمایه اجتماعی خودش رادر تولید ،  کاهش حوادث و در افزایش بهره وری نیروی کار نشان می هد .

ابراهیمی تاکید کرد : مجموع این عوامل تشکیا دهنده یک شرکت پیشتاز و رو به رشد است که نتایج آن، هم زندگی افراد و در تولید نمود دارد . وی اظهار داشت : دراین شرایط سختی که در کشور شاهد آن هستیم عملکرد این شرکت بسیار مطلوب و قابل تقدیر است و این نشان از توجه مدیریت عامل این جموعه به مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی می باشد و بایستی به شما دستمریزاد گفت .

مدیر کل اداره تعاون، کار و  رفاه اجتماعی  استان هرمزگان خاطر نشان کرد : فولاد هرمزگان در سالهای قبل یا عملکرد خوب خود توانسته است رتبه های ممتاز جشنواره های کارگر نمونه و  فرهنگ کار را  بدست آورد. و اکنون نیز از فرصت استفاده  می کنم  و این خبر را بدهم که فولاد هرمزگان در ارزیابی کمیته داوران جشواره امتنان که از کارگران و کارافرینان نمونه تقدیر میشود ، رتبه اول را در حوزه کارگر نمونه کسب کرده است  و کارگر نمونه بخش صنعت کشور از شرکت فولاد هرمزگان معرفی خواهد شد  که این مایه افتخار برای استان هرمزگان می باشد.

 وی در ادامه گفت : این موفقیت ها در کنار حضور شرکت فولاد هرمزگان در مناسبتها و مراسمهای مختلف  در حوزه خانه های فرهنگ ، در حوزه مراکز همیار کارکنان ، کسب عنوان کارفرمای برتر سلامت محور استان در سال ۹۸ ، میزبانی اولین دوره مسابقات کبدی در سال ۹۸ ، اعزام تیمهای ورزشی به مسابقات مختلف ورزشی و اینکه هرجا ما از صنعت حرکتی می بینم ،  فولاد هرمزگان در آنجا حضور دارد که این نشان دهنده توجه مدیر عامل محترم مجموعه به این مسائل است  که جای تقدیر دارد .

مدیرکل کار تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان بااشاره به فعالیت های ورزشی کارگری و مهیا شدن ظرفیت های بسیار خوب در حوزه ورزش کارگری استان هرمزگان تصریح کرد : فولاد هرمزگان درحوزه ورزش کارگری بسیار خوب عمل کرده است .

وی خاطر نشان کرد : حضور فولاد هرمزگان باعث شکوفایی سایر بخشهای استان شده است و فرصتهای شغلی که برای استان فراهم نموده است همه نشان از حرکت خوب و رو به رشد این شرکت می باشد .

Print Friendly, PDF & Email