کارآفرینان با بهره گیری از دانش و خلاقیت ذهنی خود می توانند موجب تحول بزرگی در جامعه شوند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استنانداری هرمزگان گفت: کارآفرینی صرفاً یک دانش نیست بلکه مدل و خلاقیت ذهنی است و کارآفرینان با بهره گیری از دانش و خلاقیت ذهنی خود می توانند موجب تحول بزرگی در جامعه شوند.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، مریم یگانه در نشست ویدئو کنفرانسی تجلیل از کارآفرینان برگزیده دور هفتم انتخابات مردمی زنان کارآفرین برتر کشور که با حضور معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و سالروز ولادت با سعادت دخت نبی اکرم، ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، عنوان کرد: زنان مسلمان در عرصه‌های اجتماعی منشاء خیر و برکت هستند و بانوان هرمزگانی در بحث کارآفرینی سرآمد کشوراند و بنابراین نقش زنان را در زمینه کسب و کار نمی‌توانیم منکر شویم و سهم زنان هرمزگانی در کارها به اندازه کارهای دولتی، روندی رو به رشد داشته و به جرأت می‌توان گفت که منافع اجتماعی و فرهنگی بسیار ایجاد شده است.

یگانه افزود: این موضوع در اصل ۴۴ قانون اساسی آمده که امکانات ویژه ای را برای زنان لحاظ می کند و به ما این اجازه را می دهد از زنان حمایت کنیم.

وی اضافه کرد: دولت در سال‌های اخیر برای مبارزه با بیکاری تلاش های فراوانی را انجام داده و اقدامات شایسته‌ای را در راستای پرداخت تسهیلات به ویژه در اشتغال خانگی و روستایی داشته است و در سطح استان، استاندار محترم هرمزگان حامی پیشرفت و ارتقاء همه افرادی که در چرخه اقتصادی فعالیت دارند، به خصوص زنان استان می باشد.

یگانه با بیان این که زنان کارآفرین باید به باورهایی برسند تا در مسیر تعالی و رشد و ارتقاء اقتصادی خانواده های آسیب دیده و آسیب پذیرکمک کند و قدم بردارند، گفت: این ممکن نیست مگر باور ذهنی درست از کار آفرینی در فکر بپرورانند، چرا که کارآفرینی صرفا یک دانش نیست که با مطالعه و آموزش به آن برسند بلکه یک شعور و مدل ذهنی است و باید کارآفرینان به عنوان کسانی که به جامعه امید می‌دهند به خود ببالند و تلاش خود را دوچندان کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان افزود: در استان اقدامات زیادی در راستای ارتقاء سطح اقتصادی زنان انجام شده، اعم از تفاهم نامه های مختلف و تشکیل دبیرخانه توسعه مشاغل خانگی، اجرای طرح های متنوع روستایی و شهری، ثبت صندوق‌های خرد زنان و صندوق های شهرستانی زنان، تشکیل ۱۶۰۰ شبکه همیار اجتماعی در روستاهای استان و صدها فعالیت دیگر که با کمک دستگاه های اجرایی که در امر حوزه اقتصادی فعالیت دارند انجام و در دست اقدام است.

وی تصریح کرد: امید است در آینده ای نه چندان دور با توجه به این‌ که استان هرمزگان قطب اقتصادی کشور نیز می باشد، خانواده‌های آن در رفاه نسبی و درآمدهای معیشتی مناسب را داشته باشند.

Print Friendly, PDF & Email