راه‌اندازی نخستین بازار فروش آنلاین محصولات صندوق های خرد روستایی زنان کشور در بندرعباس

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری هرمزگان گفت: بانوان هرمزگانی توانستند شرایط تهدید اقتصادی فعلی کشور به واسطه شیوع کرونا را تبدیل به فرصت کنند و اولین بازار فروش آنلاین محصولات صندوق های خرد روستایی زنان کشور به صورت پایلوت در بندرعباس راه اندازی شد.

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش تجارت جنوب، مریم یگانه در جلسه شورای اداری در بخشداری جزیره هرمز، افزود: هدف از تشکیل این جلسه بیان مسائل و مشکلات بانوان جزیره هرمز ، و شناسایی راهکارها، برنامه ریزی و رفع مشکل آنها است.

وی با بیان اینکه توانمند سازی بانوان استان به ویژه جزیره هرمز از اولویت های اداره کل امور زنان و خانواده استانداری است، اضافه کرد: آگاهی بانوان از ظرفیتهای بالقوه خود و توانمند سازی آنها با گذراندن دوره های آموزش فنی و حرفه ای و گرفتن گواهی نامه و جذب در بازار کار از اهداف مهم دفتر زنان و خانواده استانداری هرمزگان است.

یگانه خاطر نشان کرد: بخشی از این مسائل و مشکلات با سعی و همت خود بانوان قابل رفع و پیگیری بوده که این امر مورد توجه اداره کل امور زنان و خانواده استانداری هرمزگان است.

وی با اشاره به ظرفیت های موجود منطقه و تنوع اشتغال در بین بانوان، گفت: به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توانمند سازی بانوان با همکاری فنی و حرفه ای استان در هر منطقه نیاز سنجی صورت گرفته و بر مبنای آن دوره های آموزشی برگزار می شود.

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری هرمزگان با اشاره به تاثیر بیماری کرونا و تحریم اقتصادی کشور، اعلام کرد: بانوان هرمزگانی توانستند شرایط تهدید اقتصادی فعلی کشور به واسطه شیوع کرونا را تبدیل به فرصت کنند و اولین بازار فروش آنلاین محصولات صندوق های خرد روستایی زنان کشور به صورت پایلوت در بندرعباس راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه دریافت اعتبارات بانکی با سود بالا یکی از دغدغه های صنعتگران بود، افزود: راه اندازی شبکه همیار اجتماعی زنان در بندر عباس یکی از راه های رفع نیاز صنعتگران با اعتبارات کم بهره است.

گفتنی است؛ مدیر کل زنان و خانواده استانداری هرمزگان طی سفر یک روزه به جزیره هرمز علاوه بر حضور در جلسه شورای اداری این جزیره از کارگاه های توانمند سازی بانوان هرمز بازدید کرد.

Print Friendly, PDF & Email