×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Thursday, 30 November , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
۲ پروژه بزرگ تأمین آب در هرمزگان با دستور رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش تجارت جنوب آنلاین، استاندار هرمزگان گفت: دو پروژه بزرگ تأمین آب در استان هرمزگان، شامل فاز نهایی آب شیرین‌کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس و سامانه انتقال و تصفیه خانه سد سرنی شهرستان میناب، پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه با دستور روحانی رئیس جمهور، از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس افتتاح می شود.

فریدون همتی در تشریح این پروژه‌ها، عنوان کرد: فاز نهایی آب شیرین‌کن ۱۰۰ هزار مترمکعبی بندرعباس، با آبرسانی به جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر در چهار شهر، ۹ شهرک و ۲۵ روستا آماده بهره‌برداری است.

وی ادامه داد: در این فاز ۶۰ هزار مترمکعب از ظرفیت این آب شیرین‌کن افتتاح می‌شود و پیش از این نیز، دو فاز این آب شیرین‌کن در مجموع به ظرفیت ۴۰ هزار مترمکعب به بهره‌برداری رسیده بود.

استاندار هرمزگان افزود: اجرای ۳۳ کیلومتر خط انتقال از آب شیرین کن تا مخازن داماهی بندرعباس، احداث مخزن ۳۰ هزار مترمکعبی داماهی و احداث پست برق از جمله اقداماتی است که در این پروژه صورت گرفته است.

همتی تصریح کرد: همچنین پروژه سامانه انتقال و تصفیه خانه سد سرنی شهرستان میناب با هدف تأمین آب شرب مناسب برای این شهرستان، به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار هرمزگان اظهار کرد: برای اجرای این پروژه ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و ظرفیت تصفیه خانه میناب ۲ متر مکعب در ثانیه است و اشتغال ایجاد شده در زمان اجرا ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۴۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم خواهد بود.

طبق گفته استاندار هرمزگان این پروژه مهم ظرفیت تامین آب ۸۰۰ هزار نفر در شبانه روز را داراست.

وی گفت: سد سرنی علاوه بر تأمین نیاز آب شرب به میزان ۱۲ میلیون متر مکعب در سال، چهار میلیون متر مکعب آب در راستای حفظ تعادل سفره های آب زیرزمینی در شهرستان میناب را تأمین خواهد کرد. همتی یادآور شد: کلنگ احداث این تصفیه خانه توسط رئیس جمهور در اسفند ماه سال ۹۶ زده شد.

برچسب ها :