قاچاق در مناطق آزاد شائبه و سیاه‌نمایی است

قشم - رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: طرح مسئله قاچاق در مناطق آزاد، یک شائبه و سیاه نمایی است که باید در جهت رفع این شائبه همت کنیم.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،علی مویدی خرم آبادی اظهار کرد: در مقطعی از گذشته، برای مناطق آزاد یک بدنامی ایجاد شده بود که این مناطق، مبادی اصلی ورود قاچاق به کشور هستند اما هر کسی که اطلاعات دقیق و کاملی داشته باشد، می داند که قاچاق از مناطق آزاد بسیار اندک، جزئی و قابل اغماض است.

وی ادامه داد: با مطالعات دقیقی که انجام دادیم، به قطعیت می گویم که قاچاق در مناطق آزاد، به هیچ عنوان موضوعیت خاصی ندارد و ما مناطق آزاد را نه تنها تهدید نمی دانیم، بلکه آن را یک فرصت برای نظام قلمداد می کنیم.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: واقعیت این است که در بحث قاچاق مشکلی با مناطق آزاد وجود ندارد و طرح مسئله قاچاق در مناطق آزاد، یک شائبه و سیاه نمایی است که باید در جهت رفع این شائبه همت کنیم.

مویدی خرم آبادی در پایان خاطرنشان کرد: ما معتقدیم که مناطق آزاد، باید همانند بسیاری از کشورهای جهان، نقش مثبت و به سزایی در اقتصاد کشور ما نیز داشته باشد.

Print Friendly, PDF & Email