افتتاح طرح‌هایی به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان در کیش

کیش- با حضور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس، تعداد ۷ طرح عمرانی و صنعتی به ارزش ۴۵۰ میلیارد تومان در کیش به بهره برداری رسید.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،مهدی کشاورز در آئین بهره برداری از ۷ طرح عمرانی و صنعتی که با حضور رئیس جمهور کشورمان از طریق ویدئو کنفرانس، صبح پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات سرمایه گذاران، پیمانکاران، مدیران، مهندسان، کارشناسان و تمام دست اندرکاران اجرای این طرح‌ها در منطقه آزاد کیش، گفت: همه سعی و تلاش خود را برای اتمام این طرح‌ها به کار گرفتند که این مهم قابل تقدیر است.

کشاورز افزود: در جزیره کیش ۷ طرح عمرانی و صنعتی مربوط به ۵ طرح کلی ساماندهی کیش به ارزش ۸۰ میلیارد تومان و همچنین دو پروژه در حوزه سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی به ارزش ۳۷۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

وی گفت: با بهره برداری از این طرح‌ها، تعداد ۴۶۲ فرصت شغلی جدید ۱۵۴ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۸ نفر به صورت غیر مستقیم در منطقه آزاد کیش ایجاد شده است.

به گفته کشاورز هر یک از این طرح‌ها در زمان اجرا بالغ بر ۱۰۰۰ نفر اشتغال جاری داشته که میزان ثابت اشتغال آن پس از بهره برداری مشخص شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به رویکرد علمی و بهینه سازی روش‌های اجرا و ساخت، خاطر نشان کرد: با استفاده حداکثری از توان و تجهیزات داخلی، طرح‌هایی که در سال ۱۴۰۱ باید آماده افتتاح باشند، به بهره برداری می‌رسد.

مهدی کشاورز گفت: با تاکید رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از آمادگی صد در صدی انجام طرح‌های در دست اقدام با سرمایه گذاری بالغ بر ۳ هزار میلیارد تومان برخورداریم.

کشاورز تصریح کرد: یکی از این طرح‌ها اتمام پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش است که ساخت آن بالغ بر ۱۰ سال زمان برده و از سال گذشته تسریع در روند عملیات اجرایی آن در دستور کار قرار گرفته است و امیدواریم تا شهریور سال جاری به بهره برداری برسد.

وی بیان داشت: پروژه دیگر، تکمیل عملیات ساخت باند فرودگاه منطقه آزاد کیش است که بیش از ۱۰ سال پیگیری شده و با مساعدت‌های صورت گرفته، با ارتش جمهوری اسلامی ایران به نتایج خوبی رسیده‌ایم و امیدواریم این طرح نیز تا شهریور به بهره برداری برسد.

کشاورز گفت: جزیره کیش به خاطر تشابه آب و هوایی و نزدیکی فاصله با کشور قطر و داشتن زیر ساخت‌های هتلی و گردشگری به عنوان یکی از کانون‌های جذب گردشگران و هواداران فوتبال در ایام جام جهانی ۲۰۲۲ قطر معرفی شده است.

وی اظهار داشت: انتظار داریم با توجه به زمان باقی مانده تمام وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط همچون گذشته با جدیت و سرعت بیشتر نسبت به رفع مشکلات زیر ساختی این جزیره که تصمیم گیری آن خارج از اختیارات سازمان است، اقدام کنند.

کشاورز تاکید کرد: سه زمین فوتبال تا شهریور به بهره برداری خواهد رسید و زمانی برای سایر پروژه‌هایی که به صورت مختلف از سال‌های گذشته نیمه تمام مانده در نظر می‌گیریم تا هر پروژه‌ای که به هر دلیلی انجام نشده تا پایان سال ۱۴۰۱ افتتاح شود.

Print Friendly, PDF & Email