دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از جزیره هرمز بازدید کرد

هرمز - سعید محمد» مشاور رییس‌جمهور به همراه «افشار فتح الهی» مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با هدف احصا مشکلات مردم در حوزه های اقتصادی، کارآفرینی و اشتغال از جزیره هرمز بازدید کرد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،سعید محمد مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به همراه افشار فتح الهی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم امروز (پنجشنبه دوم تیر ۱۴۰۱) با هدف احصا مشکلات مردم در حوزه های اقتصادی، کارآفرینی و اشتغال از جزیره هرمز بازدید کرد.

این بازدید با هدف احصا مشکلات مردم این جزیره در حوزه های اقتصادی، کارآفرینی و اشتغال و چاره اندیشی برای حل این موضوعات با کمک از توان سازمان منطقه آزاد قشم صورت گرفت. جزیره هرمز با حدود هفت هزار نفر جمعیت، یکی از ظرفیت های ویژه برای جذب گردشگر در جنوب کشور است.

راه اندازی کسب و کارها در حوزه شیلات، امکان سنجی راه اندازی مجدد معدن خاک سرخ با اولویت جلوگیری از خام فروشی با فرآوری خاک و تولید مواد اولیه صنایع در هرمز، ایجاد فضای کسب و کار و اشتغال برای جوانان این جزیره و بررسی راهکارهایی برای کاهش آسیب های گردشگری در هرمز از دیگر محورهای نشست سعید محمد مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به همراه افشار فتح الهی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه با نمایندگان مردمی جزیره هرمز عنوان شده است.

جزیره زیبای هرمز که در میان زمین شناسان به بهشت زمین شناسی مشهور است، جزیره ای بیضی‌ شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس به مساحت ۴۲ کیلومترمربع و در ۱۶ کیلومتری بندرعباس است. بزرگ‌ترین قطر آن حدود هشت کیلومتر است و بلندترین نقطه آن ۱۸۶ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.

این جزیره زیبا همواره در طول تاریخ به علت موقعیت استراتژیک دارای اهمیت راهبردی و بازرگانی بوده و هر سال در ایام سفرهای نوروزی پذیرای خیل عظیمی از گردشگران و مسافران از سراسر کشور است.

Print Friendly, PDF & Email