۸۶ هکتار از اراضی ملی در شهرستان پارسیان رفع تصرف شد

بندرعباس - رئیس کل دادگستری هرمزگان از رفع تصرف ۸۶ هکتار از اراضی ملی در شهر کوشکنار از توابع شهرستان پارسیان خبرداد.

به گزارش تجارت جنوب آنلاین،مجتبی قهرمانی اظهارداشت: با توجه به اولویت‌های پانزده گانه مطرح شده توسط رئیس محترم قوه قضاییه در ابتدای سال ۱۴۰۱ مبنی بر لزوم اهتمام هرچه بیشتر در خصوص صیانت از حقوق عامه به ویژه در امر مقابله با تصرفات غیرمجاز و تغییرکاربری اراضی، به دستور رئیس حوزه قضایی پارسیان از ۸۶ هکتار از اراضی ملی در شهر کوشکنار رفع تصرف شد.

قهرمانی تصریح کرد: رفع تصرف این زمین‌ها پس از صدور احکام قطعی توسط دادگاه بدوی شهرستان پارسیان و شعبه ویژه مرکز استان مبنی بر خلع ید متصرفان به جهت عدم احراز مالکیت و تأیید آن در دادگاه تجدیدنظر، انجام شده است.

وی ارزش تقریبی این اراضی را ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با حضور رئیس حوزه قضایی پارسیان در محل و پس از رفع تصرف توسط یگان حفاظت از منابع طبیعی، این زمین ها به بیت المال اعاده شد.

قهرمانی خاطرنشان کرد: رئیس حوزه قضایی شهرستان پارسیان در راستای قانون ساماندهی و عرضه مسکن، دستور فوری تحویل و تحول اراضی رفع تصرف شده از منابع طبیعی به اداره راه و شهرسازی را صادر کرده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: همه دستگاه‌ها باید ضمن اتخاذ تدابیر پیشگیرانه با تمام توان در جهت پاسداری و حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی تلاش کنند و مجموعه دادگستری نیز در این امر خطیر به آنها کمک خواهد کرد.